Znamy zwycięzców krajowych finałów Imagine Cup 2015

Znamy zwycięzców krajowych finałów Imagine Cup 2015

Znamy zwycięzców krajowych finałów Imagine Cup 2015
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.04.2015 14:20, aktualizacja: 10.04.2015 16:42

Poznaliśmy zwycięzców krajowych finałów Microsoft Imagine Cup 2015, którzy będą reprezentować Polskę podczas światowych półfinałów tego największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów. Wśród drużyn, które zaprezentowały projekty o najwyższym potencjale biznesowym znalazły się: Toast and Brains z projektem Photon, Serious English Name z grą Bandbarian oraz Smart mirrors z rozwiązaniem o tej samej nazwie. Po raz pierwszy w historii polskiej edycji konkursu już podczas prezentacji rozwiązań aż trzy zespoły otrzymały propozycje finansowania swoich projektów. Fundusz inwestycyjny Zernike Meta Ventures przeznaczył na ten cel w sumie ponad milion złotych.

W Imagine Cup 201. szczególny nacisk położono na biznesowy aspekt studenckich projektów, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w dodatkowych aktywnościach dla uczestników konkursu (m.in. szkoleniach z zakresu opracowania strategii komercjalizacji projektu), jak również nagrodach ufundowanych przez partnerów konkursu, obejmujących nagrody pieniężne, wsparcie biznesowe czy płatne staże.

Toast and Brains – drużyna narodowa w kategorii World Citizenship

„Jesteśmy zaszczyceni, że zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii Projekty Społeczne. Dzięki temu otrzymaliśmy potwierdzenie, że świat rzeczywiście potrzebuje naszego Photona. Dziś będziemy jeszcze świętować i grać na zdobytym Xboxie, jednak zaraz po powrocie do domu zakasujemy rękawy i bierzemy się do dalszej pracy, aby jak najlepiej przygotować się do światowych półfinałów Imagine Cup”. – powiedział Marcin Joka z zespołu Toast and Brains.

Drużyna Smart mirrors okazała się niekwestionowanym liderem tegorocznych finałów krajowych, zdobywając aż sześć nagród. Studenci z Poznania i Warszawy stworzyli rozwiązanie przeznaczone dla motocyklistów. Dzięki telefonowi umieszczonemu w obszarze klatki piersiowej, specjalnej aplikacji oraz konstrukcji lusterek, kierowca motocykla nie musi już dopasowywać ustawienia lusterek w zależności od pozycji ciała –. dzieje się to automatycznie. Kiedy osoba prowadząca jednoślad pochyla się mocniej przy większej prędkości, aplikacja znajdująca się w telefonie ustawia lusterka w odpowiedniej pozycji, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.

Podobnie jak w poprzednich latach, współorganizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki. Partnerem technologicznym została firma Comarch, a dodatkowo konkurs wspierają: Agencja Rozwoju Przemysłu, Artifex Mundi, Billennium, ILC oraz fundusz Zernike Meta Ventures. Uczestników 13. edycji Imagine Cup oceniał nowy kapitan konkursu Imagine Cup – Waldemar Sielski – pierwszy prezes i założyciel Microsoft w Polsce.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)