Znamy cenę opaski Samsung Gear Fit

Znamy cenę opaski Samsung Gear Fit21.03.2014 15:30
Znamy cenę opaski Samsung Gear Fit
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zgodnie z obietnicą Samsung uchylił dziś rąbka tajemnicy i ujawnił przybliżoną datę premiery oraz cenę elektronicznej opaski fitness Gear Fit. Urządzenie trafi na rynek już w kwietniu i będzie dostępne do nabycia za kwotę ok. 200 dolarów.

Co ciekawe, przy okazji dowiedzieliśmy się także, że jej większy, nieco bardziej tradycyjny kuzyn, smartwatch Gear 2 będzie –. dokładnie tak jak jego pierwowzór – o 100 dolarów droższy.

W przeciwieństwie do większości gadżetów tego typu, obydwa urządzenia pracują pod kontrolą wspieranego przez Samsunga, open-source’owrego systemu Tizen, z pomocą którego koreańska firma zamierza –. przynajmniej częściowo – uniezależnić od usług i serwisów konkurencyjnego Google. Tak czy inaczej, w praktyce funkcjonalność obu urządzeń będzie zbliżona do możliwości podobnych sprzętów działających z pomocą Androida.

Przypuszczalnie największą wadą obu gadżetów jest fakt, iż mogą one pracować wyłącznie w synchronizacji ze smartfonami Samsunga pracującymi pod kontrolą przynajmniej Androida 4.3 Jelly Bean. I chociaż to spory postęp w stosunku do oryginalnego Geara, nie ulega wątpliwości, że to zła wiadomość dla fanów tych urządzeń nie mających ochoty na zakup innych produktów firmy. Niestety, na zmiany w tym zakresie na razie nie ma co liczyć.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)