"Zmniejszać przepustowość łącza za piractwo!"

"Zmniejszać przepustowość łącza za piractwo!"
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

02.06.2009 13:30, aktual.: 02.06.2009 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjskie lobby antypirackie wezwało tamtejszych dostawców Internetu do zmniejszania przepustowości łącz internetowych osobom przyłapanym na piractwie.

Brytyjskie lobby antypirackie wezwało tamtejszych dostawców Internetu do zmniejszania przepustowości łącz internetowych osobom przyłapanym na piractwie.

Za propozycją stoi grupa Respect for Film, złożona z przedstawicieli British Video Association, Federacji Przeciwko Łamaniu Praw Autorskich (FACT) oraz studiów filmowych. Lobby opowiada się za utrudnianiem życia internautom pobierającym z Sieci nieautoryzowane materiały, niż za surowszymi środkami, takimi jak pozwy sądowe. Przedstawiciele FACT mówią, że na dostawcach Internetu ciąży obowiązek reagowania na ewidentne przypadki naruszania przepisów, liczba internautów korzystających z sieci bezpośredniej wymiany plików sprawia bowiem, że kierowanie każdej ze spraw do sądu jest bezcelowe.

Sugestie twórców filmowych to kolejne zaproszenie dostawców Sieci do współpracy w walce z internetowym piractwem. Poprzednie, wysunięte w ubiegłym roku przez Brytyjski Instytut Fonograficzny, a dotyczące wprowadzenia tzw. zasady trzech ostrzeżeń, zostało przez providerów odrzucone.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)