Żenująca oferta nowoczesnej telewizji w Polsce. Niewypał?

Żenująca oferta nowoczesnej telewizji w Polsce. Niewypał?
Źródło zdjęć: © GOV

18.08.2011 15:02, aktual.: 27.08.2011 02:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W większości krajów Europy naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) jest standardem. W Polsce dopiero niedawno poprawie uległ zasięg NTC (Naziemna Telewizja Cyfrowa), w przyszłym roku mają dojść nowe kanały. Jednakże wszystko to i tak wygląda mizernie na tle reszty Europy.

DVB-T jest standardem telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie. W Polsce o kompresji przesyłanego audio/wideo wykorzystywany jest standard MPEG-4. W celu odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T trzeba posiadać jedną z wymienionych rzeczy:
- telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T
- tuner telewizyjny z dekoderem DVB-T (dekoder STB)
- kartę telewizyjną do komputera z możliwością odbioru DVB-T

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to czy tuner bądź telewizor umożliwia dekodowanie MPEG-4.

Obraz
© (fot. GOV)

W naszej ofercie cyfrowej mamy możliwość odbioru 12 kanałów telewizyjnych. Są to: TVN, TV4, TV6, TV Puls, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7, TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura oraz TVP Historia. Dla porównania, Niemcy posiadają 36 kanałów telewizyjnych i 7 kanałów radiowych. Dobrą informacją jest to, że nasza oferta programowa ma zostać zwiększona. Szkoda, że tylko o 4 kanały: Eska.TV, Polo TV, ATM Rozrywka oraz U-TV.

Niestety, nasza oferta przewiduje bardzo mało programów informacyjnych, właściwie tylko TVP INFO - brakuje przede wszystkim treści lokalnych. Szkoda też, że Kino Polska wycofała się z cyfrowego nadawania naziemnego.

Jeśli odbędzie się zgodnie z planami, to emisja analogowa zostanie wyłączona w 201. roku i zastąpi ją naziemna telewizja cyfrowa. Miejmy nadzieje, że szybko wzrośnie liczba kanałów nadawanych drogą naziemną.

Obraz

Zeskanuj kod QR i pobierz najlepszą aplikację o nowych technologiach na swój telefon z Androidem! Tech.Wp.pl zawsze w twoim telefonie. PW/SW/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)