Żelowe wydruki od Ricoha

Żelowe wydruki od Ricoha
Źródło zdjęć: © Ricoh

05.08.2008 21:00, aktual.: 07.08.2008 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Ricoh wprowadziła na polski rynek dwie nowe drukarki kolorowe o oznaczeniach Aficio GX2500 ( druk dokumentów do formatu A4 ) i Aficio GX7000 ( druk dokumentów do formatu A3 ). Urządzenia wykorzystują żelową technologię GelSprinter.

Nowości to kolejne kolorowe drukarki w ofercie firmy Ricoh, które korzystają z żelowej technologii GelSprinter. Technologia ta - jak czytamy na stronie producenta - "wykorzystuje płynny żel zamiast tradycyjnego tonera czy atramentu, umożliwiając uzyskanie niedrogich, wodoodpornych i nie blaknących pod wpływem słońca wydruków. Jej najważniejszą zaletą jest natychmiastowe schnięcie czynnika drukującego po nałożeniu na papier".

Obraz
© Aficio GX2500 (fot. Ricoh)

Model Aficio GX2500 przeznaczony jest dla jednoosobowych biur i małych grup roboczych, natomiast model Aficio GX7000 powinien zainteresować grupy robocze potrzebujące wydruków A3. Urządzenia pozwalają na skorzystanie z trybu Level Color, dzięki któremu - jak przekonuje producent - koszt kolorowego wydruku zbliżony jest do wydruku czarno-białego ( funkcja ta odróżnia tekst od obrazów i grafiki; teksty drukowane są z normalnym nasyceniem, natomiast przy kolorowym wydruku obrazów i grafiki w tym samym dokumencie oszczędza się do 50% czynnika drukującego ). Drukarki są gotowe do pracy po niespełna 35 sekundach od włączenia i umożliwiają podłączenie do Sieci ( opcjonalne moduły Ethernet 10 base-T/100 base-TX ), natomiast model Aficio GX7000 oferuje dodatkowo w standardzie moduł druku dwustronnego.

Aficio GX7000 i Aficio GX2500 zostały objęte roczną gwarancją i wycenione na 2900 zł oraz 600 zł. Więcej na ich temat ( również ich dokładną specyfikację ) można znaleźć na witrynie producenta. - http://www.ricoh.com.pl

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)