Zdziwisz się, czego nie można robić w WARS-ie

Zdziwisz się, czego nie można robić w WARS-ie

Zdziwisz się, czego nie można robić w WARS-ie
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Kamionka/REPORTER
Adam Bednarek
23.04.2018 14:11

Kawa i praca? A może chcesz obejrzeć nowy odcinek serialu przy jajecznicy? Brzmi kusząco, ale nie w pociągu. Regulamin WARS tego zabrania.

Serwis bezprawnik.pl zwrócił uwagę na twitterowy wpis jednej z użytkowniczek, która zauważyła nietypowy zapis w regulaminie WARS-u, który zabrania korzystania z laptopów. Brzmi zaskakująco, ale naprawdę tak jest. W regulaminie Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez Spółkę "PKP Intercity" czytamy:

"W wagonie gastronomicznym zabrania się korzystania z laptopa lub innych urządzeń elektronicznych, takich jak notebook, czytniki książek elektronicznych".

Abrsud? Niekoniecznie. PKP Intercity unika nerwowych sytuacji, kiedy jedna osoba sączy kawę przez 5 godzin, a przy okazji pracuje na laptopie lub gra, zajmując miejsce innym. O tym mówi też kolejny podpunkt:

"W wagonie gastronomicznym podróżny może przebywać tylko w czasie niezbędnym do konsumpcji zamówionych posiłków i napojów, ze względu na konieczność ustąpienia miejsca w wagonie innym konsumentom".

Może chodzić też po prostu o dobro pasażerów. Istnieje ryzyko, że nagłe zahamowanie pociągu spowoduje, że napoje wyleją się na sprzęt.

Nie zauważyłem, by w wagonach gastronomicznych stosowano się do tego regulaminu i korzystającym z WARS-u udało się korzystać np. z telefonów. Ale może byliście świadkami, kiedy kogoś pouczono? Albo nawet wyproszono? Dajcie znać:

Warto też dodać, że regulamin nie jest wielką przeszkodą dla pasażerów chcących w pociągu popracować. W zwykłych wagonach jest WiFi, nie brakuje też stolików, na których można położyć sprzęt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)