Zdjęcie przenośnej konsoli Jungle od Panasonica

Zdjęcie przenośnej konsoli Jungle od Panasonica

Zdjęcie przenośnej konsoli Jungle od Panasonica
Źródło zdjęć: © Gizmodo
06.10.2010 09:45, aktualizacja: 06.10.2010 11:34

Po blisko 20 latach od wydania 3DO, Panasonic postanowił zaskoczyć nas inną konsolą, tym razem przenośną, której głównym zadaniem będzie obsługiwanie gier w trybie online. Oznaczać to będzie dla niektórych możliwość nawiązania kontaktu z ludźmi po raz pierwszy od rozpoczęcia gry World of Warcraft.

MMORPG na konsoli? Do tego przenośnej?! Można sobie pomyśleć: gdyby było to możliwe, to PlayStation Portable oraz DSi już dawno by to miały. Jednak to nie konsole firm Sony i Nintendo posiadają funkcje malutkiego komputera (takie jak chociażby klawiatura QWERTY), lecz Jungle Panasonica. Jeśli dorzucimy do kompletu znane z padów boczne przyciski oraz krzyżak do kontrolowania akcji na ekranie, to dostaniemy przenośne centrum gier nie tylko online.

A propos "przenośności" Jungle - swoim wyglądem przypomina ono oryginalnego Game Boya Advanced, lecz dużo bardziej zabudowanego. Klockowatość konsoli Panasonica nie wynika bynajmniej z chęci stworzenia niezniszczalnego gadżetu - gracz, który miał przyjemność oglądać ją na żywo powiedział, że obraz wyświetlany na jej ekranie jest po prostu bajeczny (patrz: wymagający wydajnego, dużego czipsetu).

Nie znamy dokładnej specyfikacji Jungle, jednak jednej rzeczy możemy być pewni: w jego wnętrzu drzemać muszą siły zdolne wyrzucać grafikę w bardzo wysokiej (jak na tej wielkości sprzęt) rozdzielczości na ekran wbudowany oraz dodatkowy (na niego już za pomocą portu HDMI, który ponoć ma być w Jungle). Obecność w Jungle Wi-Fi powinna być dla wszystkich bardziej niż oczywista, lecz to, co sprawi że granie w World of Warcraft stanie się możliwe na ławce w parku, to łączność 3G.

Co jeszcze ma się znaleźć w środku Dżungli? Linux. Zaskoczeni? Zaskoczeni to dopiero będą producenci gier takich jak wspomniany WoW, kiedy się dowiedzą, że aby te tłumy "ludzi bez życia" mogły zagrać poza domem w swoją ukochaną grę, będą musieli ją przepisać na inny system operacyjny. Linux oznacza strzał stopę (z dubeltówki) producenta sprzętu lub konieczność grania przez przeglądarkę internetową na przykład w Mafia Wars Zyngi. Dzięki, postoję. Jedyna nadzieja w grach takich jak Quake Live napisanych i świetnie działających dzięki HTML5.

Ile będzie kosztować Jungle? Sądząc po jakości wyświetlacza oraz procesora w nim zamontowanych, może ona wynieść ponad 100. złotych. Na pewno ulegnie ona znacznemu obniżeniu, gdy operatorzy sieci komórkowych zaczną dorzucać do konsoli karty SIM z sensownym abonamentem.

Ja tymczasem wrócę do Tekkena 5 na moim PSP. Offline.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)