Zdjęcie przenośnej konsoli Jungle od Panasonica

Zdjęcie przenośnej konsoli Jungle od Panasonica
Źródło zdjęć: © Gizmodo

06.10.2010 09:45, aktual.: 06.10.2010 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po blisko 20 latach od wydania 3DO, Panasonic postanowił zaskoczyć nas inną konsolą, tym razem przenośną, której głównym zadaniem będzie obsługiwanie gier w trybie online. Oznaczać to będzie dla niektórych możliwość nawiązania kontaktu z ludźmi po raz pierwszy od rozpoczęcia gry World of Warcraft.

MMORPG na konsoli? Do tego przenośnej?! Można sobie pomyśleć: gdyby było to możliwe, to PlayStation Portable oraz DSi już dawno by to miały. Jednak to nie konsole firm Sony i Nintendo posiadają funkcje malutkiego komputera (takie jak chociażby klawiatura QWERTY), lecz Jungle Panasonica. Jeśli dorzucimy do kompletu znane z padów boczne przyciski oraz krzyżak do kontrolowania akcji na ekranie, to dostaniemy przenośne centrum gier nie tylko online.

A propos "przenośności" Jungle - swoim wyglądem przypomina ono oryginalnego Game Boya Advanced, lecz dużo bardziej zabudowanego. Klockowatość konsoli Panasonica nie wynika bynajmniej z chęci stworzenia niezniszczalnego gadżetu - gracz, który miał przyjemność oglądać ją na żywo powiedział, że obraz wyświetlany na jej ekranie jest po prostu bajeczny (patrz: wymagający wydajnego, dużego czipsetu).

Nie znamy dokładnej specyfikacji Jungle, jednak jednej rzeczy możemy być pewni: w jego wnętrzu drzemać muszą siły zdolne wyrzucać grafikę w bardzo wysokiej (jak na tej wielkości sprzęt) rozdzielczości na ekran wbudowany oraz dodatkowy (na niego już za pomocą portu HDMI, który ponoć ma być w Jungle). Obecność w Jungle Wi-Fi powinna być dla wszystkich bardziej niż oczywista, lecz to, co sprawi że granie w World of Warcraft stanie się możliwe na ławce w parku, to łączność 3G.

Co jeszcze ma się znaleźć w środku Dżungli? Linux. Zaskoczeni? Zaskoczeni to dopiero będą producenci gier takich jak wspomniany WoW, kiedy się dowiedzą, że aby te tłumy "ludzi bez życia" mogły zagrać poza domem w swoją ukochaną grę, będą musieli ją przepisać na inny system operacyjny. Linux oznacza strzał stopę (z dubeltówki) producenta sprzętu lub konieczność grania przez przeglądarkę internetową na przykład w Mafia Wars Zyngi. Dzięki, postoję. Jedyna nadzieja w grach takich jak Quake Live napisanych i świetnie działających dzięki HTML5.

Ile będzie kosztować Jungle? Sądząc po jakości wyświetlacza oraz procesora w nim zamontowanych, może ona wynieść ponad 100. złotych. Na pewno ulegnie ona znacznemu obniżeniu, gdy operatorzy sieci komórkowych zaczną dorzucać do konsoli karty SIM z sensownym abonamentem.

Ja tymczasem wrócę do Tekkena 5 na moim PSP. Offline.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)