Zatoka Piratów chce znowu promować artystów

Zatoka Piratów chce znowu promować artystów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.11.2013 15:30, aktual.: 07.11.2013 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The PirateBay - wróg numer jeden przemysłu muzycznego, który co chwila obwinia stronę z torrentami za swoją trudną sytuację finansową, chce za darmo promować artystów.

The Promo Bay to odświeżenie starej inicjatywy. Piraci chcą udostępniać swoją najlepszą powierzchnię reklamową, którą obecnie zajmuje logo TBP każdemu artyście, który zgodzi się na warunek: w zamian za bezpłatną reklamę na jednej z największych stron z torrentami, artyści będą musieli udostępnić chociaż część swojej twórczości również za darmo.

Kampanie The Promo Bay będą regionalne - oznacza to, że reklama artysty może być widoczna maksymalnie w trzech krajach. Piraci nie wykluczają promocji ogólnoświatowej, ale tylko w przypadku "bardzo obiecujących" artystów.

Nie jest to pierwsze podejście do promowania artystów na The Pirate Bay. W przeszłości, na stronie promowano filmy i muzykę niezależną. Paolo Coelho, jeden z najczęściej cytowanych autorów książek w sieci od dawna jest zadeklarowanym fanem serwisu, w którym wbrew zaleceniom swojego wydawcy umieszcza swoje książki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Monitorowanie i szyfrowanie danych"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)