Zamek elektroniczny bezpieczny jak bankowy sejf

Zamek elektroniczny bezpieczny jak bankowy sejf

Zamek elektroniczny bezpieczny jak bankowy sejf
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
14.01.2014 14:38

Okidokeys to elektroniczny zamek do drzwi, który można kupić w różnych specyfikacjach. W każdej z nich mamy dostęp do innej ilości funkcji i dostępnych rodzajów kluczy.

Najtańszy zestaw to jedynie zamek i aplikacja mobilna na smartfony. Łączność odbywa się przez bluetooth, a jedyne funkcje którymi możemy sterować to otwieranie i zamykanie. System szyfrowanych kluczy cyfrowych zapewnia poziom bezpieczeństwa podobny do rozwiązań stosowanych w bankach. Zestaw ten kosztuje 17. dolarów i wymaga samodzielnego montażu.

Nieco droższy model (cena: 20. dolarów) wyposażony został w czytnik RFID, który umieszcza się na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest odblokowanie drzwi zbliżeniowo, przy pomocy bransoletek lub kart. Nadal można też użyć zwykłego klucza.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Najwyższy model kosztuje 26. dolarów i umożliwia dostęp online. Dzięki temu możemy otrzymywać powiadomienia na smartfon i obserwować użycie zamka w czasie rzeczywistym. Wśród akcesoriów tej wersji znajduje się karta, breloczek i bransoletka naręczna z kluczem cyfrowym. Model ten wykorzystuje sieć Wi-Fi i Bluetooth 4.0. Informację na telefon otrzymamy także w przypadku próby włamania.

Instalacja nie jest kłopotliwa ponieważ nie wymaga wiercenia ani innych inwazyjnych metod montażu. Urządzenia te pracują na baterie i można je stosować przy większości drzwi, w tym również garażowych. Zamki Okidokeys wejdą do sprzedaży wiosną 2014 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)