Zakaz grania w więzieniu na PlayStation 3. Zielone światło dla Xboksa

Zakaz grania w więzieniu na PlayStation 3. Zielone światło dla Xboksa

Zakaz grania w więzieniu na PlayStation 3. Zielone światło dla Xboksa
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.04.2013 10:17, aktualizacja: 12.04.2013 09:01

W kilku francuskich więzieniach granie na konsoli Sony jest kompletnie zabronione. Dlaczego nie dotyczy to Xboksa? Złośliwi powiedzą: "W końcu konsola Microsoftu jest gdzieś exclusivem", ale bynajmniej nie chodzi tu o wojnę marek i osobiste upodobania dyrektorów więzienia.

Niedawno pewien francuski więzień przegrał sprawę w sądzie, którą złożył przeciwko dwóm zakładom karnym, do których został przeniesiony. Jeszcze w roku 2009. gdy przebywał w innym więzieniu mógł bez problemu cieszyć się graniem na swojej konsoli PS3. Niestety nowe zakłady penitencjarne odmówiły mu możliwości korzystania z urządzenia, równocześnie proponując mu "przerzucenie" się na Xboksa 360, którego używanie jest dozwolone.

Sąd dwukrotnie odrzucił sprawę więźnia przyznając rację administracji, która uważała, że ze względu na wbudowane Wi-Fi konsola narusza politykę bezpieczeństwa. Innymi słowy - korzystając z PS3 więzień mógłby komunikować się ze światem zewnętrznym (swoją drogą, muszą mieć tam wyjątkowo cienkie mury ;))
. Tymczasem stare modele Xboksa nie posiadają po prostu wbudowanej łączności bezprzewodowej i więźniowie mogą do woli z nich korzystać.

Kwestie tego, czy więźniowie w ogóle powinni mieć możliwość urozmaicania odsiadki swojego wyroku właśnie w taki, rozrywkowy sposób pozostawiam już waszej ocenie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Glass to... plagiat?!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)