Za 10 lat będziecie mieć powszechny Internet

Za 10 lat będziecie mieć powszechny Internet

Za 10 lat będziecie mieć powszechny Internet
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
24.09.2008 10:17

Większość Polaków za 10 lat będzie mieć telefony komórkowe i będzie powszechnie korzystać z internetu - wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek badawczy TNS OBOP.

Obecnie ok. 7. proc. konsumentów ma co najmniej jeden telefon komórkowy, zaś 43 proc. ankietowanych posiada dostęp do sieci.

We wtorek z okazji 50-lecia TNS OBOP odbył się panel dyskusyjny, którego tematem były wyobrażenia na temat konsumenta przyszłości.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Według badań, za 1. lat polskie społeczeństwo będzie posiadało znacznie więcej dóbr niż obecnie. Chodzi przede wszystkim o szeroki dostęp do środków komunikacji społecznej, takich jak telefon komórkowy, internet, komputer, a także telewizja nowej generacji - LCD lub plazmowa.

Dzisiejsi konsumenci wyobrażają sobie także, że powszechnie dostępnym dobrem stanie się mieszkanie, co świadczy o dużych potrzebach w tym zakresie - podkreślił prezes TNS OBOP Andrzej Olszewski.

Główny Ekonomista Banku BPH Ryszard Petru uważa, że za 1. lat polscy konsumenci będą tacy, jacy są obecnie np. konsumenci niemieccy. Według niego Polska "odstaje" o 20 lat w rozwoju ekonomicznym w stosunku do krajów Europy Zachodniej.

Petru uważa, że zmieni się struktura wydatków. Mniej Polacy będą wydawać na żywność, natomiast znacznie więcej na edukację, zdrowie i transport. Więcej będzie kosztowało także mieszkanie, ale będziemy dwa razy bogatsi. Zaznaczył jednak, że ocenianie, jacy będziemy za 5. lat, nie jest teraz możliwe.

W opinii honorowego prezesa TNS OBOP Tony'ego Cowlinga, w przyszłości towarem będzie głównie nie produkt, a usługa. Oferta dla każdego człowieka będzie indywidualna. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)