Z tym programem nie stracisz swojego telefonu

Z tym programem nie stracisz swojego telefonu

Z tym programem nie stracisz swojego telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.11.2011 16:14, aktualizacja: 22.11.2011 16:49

Firma Symantec wprowadzeniu na rynek nowy program Norton Tablet Security i zaprezentowała aktualizację aplikacji Norton Mobile Security, w tym nową funkcję „Scream” (krzyk), która ułatwia znalezienie zgubionego lub skradzionego telefonu czy tabletu. Obydwa programy dostępne są na platformę Android.

Norton Tablet Security to nowy program, który został opracowany z myślą o tabletach z systemem Android. Aplikacja chroni nie tylko samo urządzenie, ale także prywatność i ważne dane użytkownika w przypadku zgubienia lub kradzieży tabletu. Program zabezpiecza również przed wirusami i innymi zagrożeniami, za pomocą następujących funkcji: - Zdalna lokalizacja urządzenia przez stronę WWW,
- Zdalna blokada urządzenia przez stronę WWW,

- Powiadomienie o zgubieniu urządzenia - wyświetlanie odpowiedniego komunikatu na ekranie tabletu. Dzięki temu, osoba, która znalazła urządzenie, może skontaktować się z właścicielem.

- Funkcja Sneak Peek - umożliwia zdalne sfotografowanie osoby znajdującej się przed ekranem lub sprawdzenie, gdzie tablet się znajduje oraz zapisanie zdjęć. Funkcja jest obsługiwana tylko przez tablety z kamerą wideo.

- ochrona przed zagrożeniami atakującymi tablety,

- ochrona przed atakami typu „phishing”: Blokuje witryny wyłudzające informacje.

- ochrona przed zagrożeniami pobieranymi z internetu: wszystkie pliki i aktualizacje aplikacji pobierane na urządzenie są automatycznie skanowane pod kątem zagrożeń.

- usługa Norton Community Watch: zbiera informacje pochodzące od użytkowników programów Norton w celu szybszego wykrywania nowych zagrożeń, identyfikacji bezpiecznych plików oraz oferowania skuteczniejszej ochrony.

- usługa LiveUpdate z wykrywaniem stanu roamingu - co tydzień sprawdza dostępność aktualizacji w celu zapewnienia stałej ochrony. Aktualizacje są pobierane tylko wówczas, gdy użytkownik nie korzysta z roamingu, co pozwala na uniknięcie zbędnych opłat.

Norton Mobile Security

To rozwiązanie, dedykowane dla urządzeń mobilnych. Oferuje funkcje sieciowe, antykradzieżowe oraz lokalizacji „Scream”. (krzyk), która umożliwia wysłanie do utraconego telefonu wiadomości tekstowej, zdalnie włączającej alarm.

Użytkownicy, którzy zaopatrzyli się we wcześniejszą wersję Norton Mobile Security, otrzymają w ramach dotychczasowej subskrypcji uaktualnienie z nowymi funkcjami:

- SMS-Based Antitheft - funkcje antykradzieżowe wykorzystujące wiadomości SMS. Oprócz funkcji „Scream”. (krzyk), użytkownik ma możliwość zdalnej lokalizacji, blokowania urządzenia i kasowania zawartości poleceniami SMS. Użytkownik może również utworzyć listę osób zaufanych (znajomych lub członków rodziny), które mogą ze swojego telefonu wysłać kod odblokowania.
- Web-Based Antitheft - sieciowe funkcje antykradzieżowe. Użytkownik może zdalnie zlokalizować swoje urządzenie za pośrednictwem portalu antitheft.norton.com. Oparta na wykorzystaniu internetu funkcja „Lost Notice” (informacja o utracie) umożliwia wyświetlanie dowolnej wiadomości dla osoby, która znajdzie urządzenie. Norton Mobile Security posiada także funkcję „Sneak Peek”, która zdalnie wykonuje zdjęcie aparatem znajdującym się z przodu urządzenia i wysyła je do serwisu antykradzieżowego.
- Funkcje ochrony prywatności zabezpieczają dane osobowe przed phishingiem i pozwalają użytkownikom uniknąć niechcianych połączeń.
- Technologia Norton Safe Web ostrzega o niebezpiecznych stronach chroniąc urządzenie przed treściami pobieranymi w sieciach komórkowych i przez połączenia Wi-Fi,
- Funkcja blokowania umożliwia zablokowanie połączeń i wiadomości tekstowych od określonych osób lub z określonych numerów telefonów.
- Zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem - automatycznie skanuje wszystkie aplikacje i ich uaktualnienia pobierane do urządzenia mobilnego lub na kartę SD w celu ochrony przed zagrożeniami.

Ceny i dostępność

Programy Norton Tablet Security i Norton Mobile Securityjest są już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie odpowiednio 139 zł i 109,90 zł. Licencja obejmuje ochronę jednego urządzenia przez rok. Niestety interfejs użytkownika nie został przetłumaczony na język polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)