Z nowym Samsungiem Galaxy S5 zapłacisz odciskiem palca

Z nowym Samsungiem Galaxy S5 zapłacisz odciskiem palca

Z nowym Samsungiem Galaxy S5 zapłacisz odciskiem palca
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.04.2014 12:42, aktualizacja: 11.04.2014 14:14

Samsung we współpracy z PayPal wprowadził możliwość dokonywania płatność telefonem z wykorzystaniem odcisku palca. Nowe rozwiązanie debiutuje wraz z wprowadzeniem na rynek Samsunga Galaxy S5.

Najnowszy Samsung Galaxy S5 jako pierwszy smartfon w historii umożliwi logowanie do dowolnego sklepu korzystającego z systemu PayPal za pomocą czytnika linii papilarnych. Nowa funkcja wyeliminuje potrzebę zapamiętywania danych do logowania, takich jak nazwa użytkownika czy hasło przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa. Rozwiązanie jest efektem pracy stowarzyszenia Szybkiej Identyfikacji Tożsamości Online FIDO (z ang. Fast Identity Online), organizacji powstałej z inicjatywy PayPal, której celem jest tworzenie prostszych i bezpieczniejszych systemów autoryzacji.

Jak to działa?

Bezpieczny portfel PayPal udostępniany jest w chmurze, dzięki czemu informacje osobiste nie są przechowywane na urządzeniu. Przy dokonywaniu płatności oprogramowanie zgodne z FIDO zapewnia bezpieczną komunikację między czytnikiem linii papilarnych w urządzeniu a usługą PayPal w chmurze. Jedyną informacją udostępnianą systemowi PayPal będzie unikalny klucz umożliwiający weryfikację tożsamości klienta.

Możliwość logowania się za pośrednictwem odcisku palca dostępna będzie na 2. rynkach na świecie, m. in. w Polsce, Australii, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)