Yamaha NX‑P100: bezprzewodowy, przenośny i wodoodporny głośnik

Yamaha NX-P100: bezprzewodowy, przenośny i wodoodporny głośnik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.12.2013 12:30, aktual.: 03.12.2013 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yamaha zaprezentowała nowy, bezprzewodowy i przenośny system głośnikowy. NX-P100 jest kompatybilny z technologiami Bluetooth aptX i NFC, umożliwia ładowanie baterii smartfonu, jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, a m.in. dzięki układowi SR Bass ma zapewnić wysokiej jakości dźwięk.

W konstrukcji nowego przenośnego systemu głośnikowego wykorzystano silikonowe osłony, które zostały naciągnięte na metalową ramę i pokrywają panele boczne oraz górny i dolny. Dzięki temu całość jest wystarczająco szczelna, by móc gadżetu używać nawet przy brzydkiej pogodzie - Yamaha NX-P10. spełnia wymagania normy IPX-4 i jest odporna na zachlapania. Dzięki zastosowanej technologii Bluetooth aptX do systemu głośnikowego można podłączyć smartfon, tablet, komputer PC lub inne urządzenie kompatybilne z tą technologią i cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Jeszcze łatwiej wygląda to w przypadku urządzeń kompatybilnych z technologią NFC - wystarczy przyłożyć je do NX-P100, a oba modele zsynchronizują się automatycznie.

Yamaha w nowych głośnikach zastosowała m.in. system SR Bass z „wibrującą”. membraną, w którym specjalna, pomocnicza przesłona wprawiana jest w ruch przez główną membranę, co wydatnie poprawia wybrzmiewanie niskich tonów. Dodatkowo inżynierowie Yamahy zaimplementowali autorską technologię, która dzięki precyzyjnej obróbce sygnału tworzy efekt rozszerzonego stereo przejawiającego się przestrzennym polem dźwięku. To wszystko w połączeniu z funkcją Music Enhancer zapewnia wysoką jakość brzmienia każdemu materiałowi muzycznemu, wliczając w to pliki MP3 i inne skompresowane formaty, a także muzykę przesyłaną bezprzewodowo przez Bluetooth.

Wewnętrzny akumulator pozwala na korzystanie z NX-P10. także wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci 220 V i pracę nawet przez osiem godzin. Ponadto korzystając ze złącza USB można przy pomocy głośników doładowywać baterię smartfonu, a dzięki dołączonemu mikrofonowi kompatybilnemu z HD-Voice, prowadzić rozmowy telefoniczne bez konieczności trzymania telefonu w dłoni, ciesząc się przy tym czystym dźwiękiem. W urządzeniach z systemem iOS, z poziomu NX-P100 poprzez jedno naciśnięcie przycisku można aktywować Siri.

Przenośny system głośnikowy NX-P10. niebawem pojawi się w sprzedaży i będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i jasnozielonej.
Cena: 89. zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)