XDepth Raw: nowy format zapisu zdjęć - JPEG i RAW w jednym

XDepth Raw: nowy format zapisu zdjęć - JPEG i RAW w jednym

XDepth Raw: nowy format zapisu zdjęć - JPEG i RAW w jednym
09.10.2008 10:00, aktualizacja: 09.10.2008 11:16

XDepth Raw to nowy technologia kompresji plików graficznych, opracowana przez spółkę Trellis. Jak zapewnia producent, format ten łączy w sobie zalety plików RAW ( łatwość edycji ) i JPEG ( powszechna kompatybilność ).

*XDepth Raw to nowy technologia kompresji plików graficznych, opracowana przez spółkę Trellis. Jak zapewnia producent, format ten łączy w sobie zalety plików RAW (łatwość edycji) i JPEG (powszechna kompatybilność). *

Jak zapewnia producent, format ten zapewni wykonanie czterokrotnie większej liczby zdjęć ( bez zmiany karty pamięci na pojemniejszą ) niż ma to miejsce w wypadku standardowych RAW-ów. Dane w plikach XDepth Raw można zapisywać nawet z 72-bitową precyzją barw.

W przeciwieństwie do RAW, pliki z rozszerzeniem XDP można przeglądać w każdej aplikacji obsługującej format JPEG, a więc nie tylko w dedykowanych programach graficznych, ale też m.in. w przeglądarce internetowej czy kliencie poczty elektronicznej. Rozszerzenie plików można zmienić z .xdp na .jpg, a wciąż będzie można otwierać je w Photoshopie jako obrazy HDR. Możliwa będzie też konwersja do innych formatów, w tym TIFF czy DNG.

Oficjalna prezentacja możliwości tej technologii nastąpić 23 października w trakcie nowojorskich targów PDN PhotoPlus Expo.

Więcej informacji: XDepth - http://www.xdepth.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)