XDepth Raw: nowy format zapisu zdjęć - JPEG i RAW w jednym

XDepth Raw: nowy format zapisu zdjęć - JPEG i RAW w jednym

09.10.2008 10:00, aktual.: 09.10.2008 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

XDepth Raw to nowy technologia kompresji plików graficznych, opracowana przez spółkę Trellis. Jak zapewnia producent, format ten łączy w sobie zalety plików RAW ( łatwość edycji ) i JPEG ( powszechna kompatybilność ).

*XDepth Raw to nowy technologia kompresji plików graficznych, opracowana przez spółkę Trellis. Jak zapewnia producent, format ten łączy w sobie zalety plików RAW (łatwość edycji) i JPEG (powszechna kompatybilność). *

Jak zapewnia producent, format ten zapewni wykonanie czterokrotnie większej liczby zdjęć ( bez zmiany karty pamięci na pojemniejszą ) niż ma to miejsce w wypadku standardowych RAW-ów. Dane w plikach XDepth Raw można zapisywać nawet z 72-bitową precyzją barw.

W przeciwieństwie do RAW, pliki z rozszerzeniem XDP można przeglądać w każdej aplikacji obsługującej format JPEG, a więc nie tylko w dedykowanych programach graficznych, ale też m.in. w przeglądarce internetowej czy kliencie poczty elektronicznej. Rozszerzenie plików można zmienić z .xdp na .jpg, a wciąż będzie można otwierać je w Photoshopie jako obrazy HDR. Możliwa będzie też konwersja do innych formatów, w tym TIFF czy DNG.

Oficjalna prezentacja możliwości tej technologii nastąpić 23 października w trakcie nowojorskich targów PDN PhotoPlus Expo.

Więcej informacji: XDepth - http://www.xdepth.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)