Współczesna matka uzależniona od smartfona?

Współczesna matka uzależniona od smartfona?

Współczesna matka uzależniona od smartfona?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
28.05.2013 10:00, aktualizacja: 28.05.2013 12:31

Z analizy przeprowadzonej w maju 2013 przez McCANN Worldgroup wynika, że Internet, media społecznościowe i smartfony odgrywają istotną rolę w życiu współczesnych matek, które niezależnie od tego, czy akurat zajmują się dzieckiem, sobą, czy pracują - chcą być zawsze połączone ze światem i mieć dostęp do informacji. Równocześnie tylko 30% matek uważa, że nowoczesne technologie zbliżają do siebie członków ich rodziny. Ponad połowa przyznaje, że zabierają one czas, który powinny poświęcać najbliższym.

Matki uwielbiają smartfony i internet

• Matki dwukrotnie częściej od innych grup oglądają telewizję i filmy na swoich smartfonach
• 30% matek posiadających tablet, ogląda za jego pomocą telewizję
• Dla prawie 60% matek Internet jest najważniejszym medium, ważniejszym od TV. Dwukrotnie częściej niż inni korzystają z tego medium (66 godzin w tygodniu). 28% matek zaczyna dzień od internetu
• Jednocześnie telewizję na urządzeniach mobilnych ogląda prawie 67. matek

• Matki chcą pielęgnować czas spędzany w gronie najbliższych i są zaniepokojone wpływem nowoczesnych technologii na życie ich rodzin.
• Równocześnie zauważają, że nowoczesne technologie wpływają pozytywnie na komunikację w rodzinie – blisko połowa matek dzięki zdjęciom, chatom, serwisom społecznościom dzieli się informacjami nt. swoich dzieci z ich dziadkami i z dalszą rodziną.
• Jednakże tylko 30. matek uważa, że technologia zbliża do siebie członków ich rodziny. Ponad połowa matek twierdzi, że nowoczesne technologie zabierają czas, który powinny poświęcać rodzinie.

Ulubione rozrywki matek na smartfonach i urządzeniach mobilnych

• Matki częściej niż inne grupy korzystają z Facebooka, najczęściej przez telefony komórkowe i urządzenia mobilne (41%).
• Matki twierdzą, że komórki pomagają im kontrować życie rodzinne. 47% za ich pomocą niweluje stres.
• Do czego matki używają smartfonów i urządzeń mobilnych? Szukają informacji nt. zdrowia, domu, zakupów, dzielą się zdjęciami, korzystają z serwisów społecznościowych (40% częściej niż reszta społeczeństwa). Za pomocą smartfona wymieniają informacje ze znajomymi i innymi matkami, relaksują się (słuchają muzyki, gry, czaty – podczas zajmowania się dziećmi).
• Co ciekawe, blisko 70% matek weszło do Internetu przed i po wizycie lekarskiej
• 82. matek szuka okazji zakupowych w Internecie, 68% używa swoich smartfonów do robienia zakupów i podczas nich – to o 15% więcej w porównaniu do innych grup.

Aplikacje ułatwiające życie matek

• Matki szukają darmowych aplikacji na swój telefon czy tablet, za pomocą których mogą umilić czas sobie i swoim dzieciom: poradnik macierzyństwa online, kontrolowanie czasu oglądania filmów przez dzieci, ograniczanie dostępu dzieci do programów/ stron, które nie chcielibyśmy, żeby oglądały, ulubione dźwięki do zasypiania, aplikacja dla przyszłych mam, aplikacja wybierająca za nas numery, która eliminuje konieczność „wiszenia" na telefonie w oczekiwaniu na połączenie np. kiedy bawimy się z dzieckiem, aplikacja pozwalająca wyszukiwać atrakcje dla dzieci w okolicy i wiele innych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)