Woolworths: Blu-ray już wygrał

Woolworths: Blu‑ray już wygrał

Woolworths: Blu-ray już wygrał
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com
30.01.2008 14:00, aktualizacja: 30.01.2008 14:12

Brytyjska sieć handlowa Woolworths poinformowała, że z jej sklepów znikną wkrótce filmy wydane na płytach HD DVD - będą w niej dostępne jedynie wydania na DVD i Blu-ray. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że ich zdaniem "wojna formatów" jest już rozstrzygnięta - na korzyść standardu promowanego przez Sony.

Decyzja o wycofaniu ich z półek sklepowych jest wynikiem fatalnych wyników sprzedaży odtwarzaczy tego formatu w okresie przedświątecznym - przedstawiciele Woolworths mówią, że na każde 10 sprzedanych odtwarzaczy Blu-ray przypadało średnio 1 urządzenie obsługujące HD DVD. Warto zaznaczyć, że w statystykach za odtwarzacz Blu-ray uznawano również konsolę PlayStation 3.

_ "Wyniki sprzedaży wyraźnie pokazują, że konsumenci wybrali już jeden format wideo wysokiej rozdzielczości. W Wielkiej Brytanii jest już ok. 750 tys. domów, w których można odtworzyć płyty Blu-ray - popularność odtwarzaczy HD DVD jest zdecydowanie niższa" _ - mówi Steven McGunigel, pracownik działu filmowego sieci Woolworths.

Przedstawiciele firmy zastrzegają, że filmy na HD DVD na razie znikają tylko ze półek sklepowych - wciąż będzie je można kupić w sklepie internetowym Woolworths.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)