Trwa ładowanie...

Włochy. Wybuch wulkanu Stromboli. Zobacz wstrząsające wideo

To już druga erupcja Stromboli w tym roku. Mimo, że wulkan pozostaje aktywny, to tak częste wyburzy rzadko mają miejsce. Do erupcji doszło w środę - w sieci pojawiły się wstrząsające wideo.

Share
Włochy. Wybuch wulkanu Stromboli. Zobacz wstrząsające wideo
Źródło: Materiały prasowe
dohyxx8

Stromboli to wyspa w archipelagu Wysp Liparyjskich (Włochy) na Morzu Tyrreńskim, którą tworzy czynny wulkan o wysokości 926 m. Poprzedni wybuch miał miejsce w lipcu i na szczęście udało się uratować większość osób przebywających na wyspie.

Do kolejnego wybuchy doszło w środę (28 sierpnia), a pierwsze oznaki były widoczne w okolicy południa. Według Volcano Discovery o 11:55 czasu lokalnego mieszkańcy Sycylii mogli zobaczyć kłębiące się chmury dymu nad Stromboli. Jak informują zagraniczne media w momencie erupcji wulkan uwolnił lawę, która dostała się do morza.

dohyxx8

Poniżej możecie zobaczyć nagrania, które udało się nagrać świadkom zdarzenia.

Zgodnie z doniesieniami lokalnych władz, w wyniku erupcji Stromboli nikt nie ucierpiał O ile wybuch Stromboli nie jest aż tak dużym zaskoczeniem, to na początku wakacji doszło do erupcji wulkanu Rajkioke, który był uśpiony przez ostatnie 100 lat. Zdjęcia wybuchu zarejestrował NASA.

dohyxx8

Podziel się opinią

Share
dohyxx8
dohyxx8
Więcej tematów