ycipk-1dc3zt

Włochy. Wybuch wulkanu Stromboli. Zobacz wstrząsające wideo

To już druga erupcja Stromboli w tym roku. Mimo, że wulkan pozostaje aktywny, to tak częste wyburzy rzadko mają miejsce. Do erupcji doszło w środę - w sieci pojawiły się wstrząsające wideo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybuch wulkanu Stromboli
Wybuch wulkanu Stromboli (Materiały prasowe)
ycipk-1dc3zt

Stromboli to wyspa w archipelagu Wysp Liparyjskich (Włochy) na Morzu Tyrreńskim, którą tworzy czynny wulkan o wysokości 926 m. Poprzedni wybuch miał miejsce w lipcu i na szczęście udało się uratować większość osób przebywających na wyspie.

Do kolejnego wybuchy doszło w środę (28 sierpnia), a pierwsze oznaki były widoczne w okolicy południa. Według Volcano Discovery o 11:55 czasu lokalnego mieszkańcy Sycylii mogli zobaczyć kłębiące się chmury dymu nad Stromboli. Jak informują zagraniczne media w momencie erupcji wulkan uwolnił lawę, która dostała się do morza.

Poniżej możecie zobaczyć nagrania, które udało się nagrać świadkom zdarzenia.

ycipk-1dc3zt

Zgodnie z doniesieniami lokalnych władz, w wyniku erupcji Stromboli nikt nie ucierpiał O ile wybuch Stromboli nie jest aż tak dużym zaskoczeniem, to na początku wakacji doszło do erupcji wulkanu Rajkioke, który był uśpiony przez ostatnie 100 lat. Zdjęcia wybuchu zarejestrował NASA.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1dc3zt

ycipk-1dc3zt
ycipk-1dc3zt