Windows XP rządzi wśród graczy

Windows XP rządzi wśród graczy

Windows XP rządzi wśród graczy
02.05.2008 10:30, aktualizacja: 02.05.2008 16:45

GPU-Z to popularna aplikacja służąca do badania kart graficznych. Dzięki zebranym przez nią raportom powstała spora baza danych na podstawie której serwis techPowerUp.com stworzył zestawienie pokazujące między innymi, że aż 75% graczy oraz zaawansowanych użytkowników korzysta obecnie z systemu Windows XP.

Zestawienie ( może się ono zmieniać gdyż jest na bieżąco aktualizowane ) oparto na danych, które spłynęły z ponad 16. tysięcy komputerów użytkowanych przede wszystkim przez graczy oraz zaawansowanych użytkowników. Co ciekawe, aż 75 % z nich korzysta z systemu Windows XP, który daleko w tyle pozostawił Vistę ( 23 % ). Pozostałe systemy znalazły się w zaledwie 3 procentach zbadanych "pecetów" - po jednym procencie dla Windowsa 2003, Windowsa 2000 i Windows XP 64-bit ( w sumie otrzymujemy 101 procent co wynika najprawdopodobniej z zastosowanego systemu zaokrąglania ).

Obraz
© (fot. IDG)

Warto też dodać, że obecnie - według danych GPU-Z - 62 % osób korzysta z kart graficznych zbudowanych w oparciu o procesory Nvidii, natomiast 34 % wybrało GPU AMD/ATI.

Pełne zestawienie ( dodatkowo prezentujące między innymi rodzaj pamięci, ilość pamięci czy też dane na temat wykorzystywanej magistrali ) można znaleźć pod tym adresem. - http://www.techpowerup.com/gpuz/stats.php

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)