Wiesz, kto zginie w nowym odcinku? Ta firma znalazła lekarstwo na spoilery

Strona głównaWiesz, kto zginie w nowym odcinku? Ta firma znalazła lekarstwo na spoilery
27.12.2017 14:41
Wiesz, kto zginie w nowym odcinku? Ta firma znalazła lekarstwo na spoilery
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu

Spoilery to dla wielu fanów seriali i filmów istne utrapienie. Wystarczy bowiem spóźnić się kilka dni, a czasem godzin, by w sieci pojawiły się ważne dla fabuły informacje, o których wolelibyśmy się dowiedzieć w trakcie seansu, a nie z przypadkowego komentarza. Samsung opracował ciekawą technikę, która ma zapobiegać takim nieprzyjemnym sytuacjom.

Projekt o nazwie Unspoil Me jest dostępny do obejrzenie na stronie szwedzkiego oddziału firmy. Przygotowało go dwóch hipnotyzerów, Ulf Sandström oraz Fredrik Praesto. Jak wskazuje ich fach, do usuwania z naszej głowy spoilerów wykorzystują hipnozę.

Jak to działa? Najpierw zaznaczamy, że ukończyliśmy 18 lat i jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej. Później wybieramy, jaki serial lub film chcemy „zapomnieć”. Wtedy zostaje uruchomione 23-minutowe wideo. Spokojny męski głos relaksuje nas, a później zaczyna wydawać proste komendy, typu „wyobraź sobie klatkę schodową”.

Według Samsung, taka forma hipnozy powoduje, że nasza pamięć o wybranym serialu staje się niejasna i zamazana – dzięki temu możemy cieszyć się dalszym oglądaniem bez znajomości tego, co ma wydarzyć się wkrótce. Unspoil Me można wykorzystać wielokrotnie, w zależności od tego, który serial chcemy „odspoilować”. Jednak sama firma zastrzega, że metoda ta może nie zadziałać na każdego.

Wideo można oglądać na ekranie komputera, jak i telewizora. Trzeba jednak zaznaczyć, że Unspoil Me to element kampanii marketingowej nowego telewizora QLED TV. To na nim oczywiście hipnoza przyniesie efekty, zastrzega producent.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)