Wiesz, kto zginie w nowym odcinku? Ta firma znalazła lekarstwo na spoilery

Wiesz, kto zginie w nowym odcinku? Ta firma znalazła lekarstwo na spoilery

Wiesz, kto zginie w nowym odcinku? Ta firma znalazła lekarstwo na spoilery
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu
Grzegorz Burtan
27.12.2017 14:41

Spoilery to dla wielu fanów seriali i filmów istne utrapienie. Wystarczy bowiem spóźnić się kilka dni, a czasem godzin, by w sieci pojawiły się ważne dla fabuły informacje, o których wolelibyśmy się dowiedzieć w trakcie seansu, a nie z przypadkowego komentarza. Samsung opracował ciekawą technikę, która ma zapobiegać takim nieprzyjemnym sytuacjom.

Projekt o nazwie Unspoil Me jest dostępny do obejrzenie na stronie szwedzkiego oddziału firmy. Przygotowało go dwóch hipnotyzerów, Ulf Sandström oraz Fredrik Praesto. Jak wskazuje ich fach, do usuwania z naszej głowy spoilerów wykorzystują hipnozę.

Jak to działa? Najpierw zaznaczamy, że ukończyliśmy 18 lat i jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej. Później wybieramy, jaki serial lub film chcemy „zapomnieć”. Wtedy zostaje uruchomione 23-minutowe wideo. Spokojny męski głos relaksuje nas, a później zaczyna wydawać proste komendy, typu „wyobraź sobie klatkę schodową”.

Według Samsung, taka forma hipnozy powoduje, że nasza pamięć o wybranym serialu staje się niejasna i zamazana – dzięki temu możemy cieszyć się dalszym oglądaniem bez znajomości tego, co ma wydarzyć się wkrótce. Unspoil Me można wykorzystać wielokrotnie, w zależności od tego, który serial chcemy „odspoilować”. Jednak sama firma zastrzega, że metoda ta może nie zadziałać na każdego.

Wideo można oglądać na ekranie komputera, jak i telewizora. Trzeba jednak zaznaczyć, że Unspoil Me to element kampanii marketingowej nowego telewizora QLED TV. To na nim oczywiście hipnoza przyniesie efekty, zastrzega producent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)