Wielokrotny wydruk na jednej kartce bez tuszu i tonera

Wielokrotny wydruk na jednej kartce bez tuszu i tonera
Źródło zdjęć: © WP.PL

05.02.2010 10:55, aktual.: 05.02.2010 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońscy inżynierowie zaprezentowali rewolucyjną drukarkę, która nie potrzebuje tuszu i tonera. Dodatkowo raz zadrukowana w ten sposób kartka może być wymazana i użyta ponownie - nawet do 1000 razy...

Japońscy inżynierowie zaprezentowali rewolucyjną drukarkę, która nie potrzebuje tuszu i tonera. Dodatkowo raz zadrukowana w ten sposób kartka może być wymazana i użyta ponownie – nawet do 1000 razy.

W urządzeniu zastosowano specjalną termiczną głowicę. Niestety wydruk na tradycyjnych kartkach papieru nie będzie możliwy. Drukarka potrafi drukować jedynie na wrażliwych na ciepło arkuszach z tworzywa PET. Jak widać za załączonym materiale wideo cały proces odbywa się szybko i sprawnie.

Zobacz drukarkę PrePeat w akcji...

Dużą zaletą PrePeat jest możliwość wielokrotnego drukowania na jednym arkuszu "papieru" bez użycia tuszu czy tonera. Biorąc pod uwagę ograniczenie zużycia materiałów eksploatacyjnych, takie rozwiązanie może wydawać się zarówno ekologiczne jak i sprzyjające obniżeniu kosztów. Należy jednak zastanowić się czy wyprodukowanie urządzenia i późniejsza utylizacja zużytych arkuszy nie przyniesie większej szkody dla środowiska naturalnego, niż jest to w przypadku tradycyjnych drukarek.

Niestety, cena drukarki i specjalnych arkuszy „papieru” jest odstraszająca. PrePeat kosztuje 5517 dolarów. Z kolei specjalny „papier” sprzedawany jest w paczkach po 1000 szt. w cenie 3300 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)