Wielki Brat: Kupujesz telefon na kartę? Pokaż dowód osobisty

Wielki Brat: Kupujesz telefon na kartę? Pokaż dowód osobisty

Wielki Brat: Kupujesz telefon na kartę? Pokaż dowód osobisty
20.10.2008 11:47, aktualizacja: 21.10.2008 09:19

Każdy, kto zechce kupić telefon komórkowy, niezależnie czy będzie to telefon na kartę, czy też na abonament będzie musiał okazać paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Takie zmiany planują władze Wielkiej Brytanii, tłumacząc to walką z terroryzmem i przestępczością – czytamy w TimesOnline

Każdy, kto zechce kupić telefon komórkowy, niezależnie czy będzie to telefon na kartę, czy też na abonament będzie musiał okazać paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Takie zmiany planują władze Wielkiej Brytanii, tłumacząc to walką z terroryzmem i przestępczością – czytamy w TimesOnline.

Władze motywują swoją decyzją faktem, iż to właśnie niezarejestrowanych telefonów używają przestępcy i terroryści, a zatem konieczne jest monitorowanie tych kart SIM. W Wielkiej Brytanii używanych jest około 7. milionów telefonów komórkowych, z czego 40 milionów to telefony na kartę. Wprowadzenie nowych pozwoli zbierać informacje o nawykach internetowych, e-mailach, czy rozmowach telefonicznych całkiem sporej grupy "Wyspiarzy"

Co ciekawe, robocza nazwa gigantycznej bazy danych o mieszkańcach Wielkiej Brytanii to... "Big Brother". Koszty jej wprowadzenia, to około miliard funtów, na co składają koszty zainstalowania chociażby setek "czarnych skrzynek" u operatorów telekomunikacyjnych –. czytamy w TimesOnline. Wielka Brytania będzie zatem jednym z pierwszych krajów Europy, która niebezpiecznie zbliży się do cienkiej granicy wolności i inwigilacji rodem z Orwella.

Źródło: timesonline.co.uk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)