Whirlpool ACM 848 BA - płyta indukcyjna z technologią 6‑ty Zmysł

Whirlpool ACM 848 BA - płyta indukcyjna z technologią 6-ty Zmysł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.11.2012 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 848 BA wyposażona została w automatyczną technologię 6-ty Zmysł oraz strefę Flexi Cook, która pozwala dostosowywać powierzchnię grzejną do swoich potrzeb.

Idea gotowania indukcyjnego polega na tym, że ciepło ogrzewa naczynie, a nie powierzchnię płyty, dzięki czemu ilość ciepła które rozprasza się w powietrzu nie przekracza 10%; to 3-4 razy mniej niż w przypadku gotowania na płycie gazowej. Płyty indukcyjne pozwalają więc gotować szybciej, umożliwiając zarazem znaczne zmniejszenie poboru energii oraz ograniczenie kosztów eksploatacji.

Płyta Whirlpool ACM 84. BA wyposażona została w technologię 6-ty Zmysł. Kiedy gotujemy wodę, technologia ta ocenia temperaturę naczynia i dostosowuje poziom poboru energii tak, aby woda osiągnęła temperaturę wrzenia. Informuje o tym sygnał dźwiękowy, który powtarzany jest trzykrotnie w regularnych odstępach czasu. Po trzecim sygnale uruchomiony zostaje minutnik rejestrujący czas zagotowania, a płyta samoczynnie przełącza się na niższy poziom mocy, odpowiedni do utrzymania tego stanu. Dzięki temu zużycie energii jest mniejsze o 20% w porównaniu do zużycia energii z wykorzystanie funkcji Booster - informuje producent.

Strefa Flexi Cook pozwala połączyć dwa pola indukcyjne, aby stworzyć powierzchnię grzewczą o przekątnej 3. cm, na której zmieści się nawet bardzo duże naczynie. Ponadto można gotować tylko na jednej części płyty, a system automatycznie ją rozpozna.

Specjalny, dotykowy suwak pozwala na regulację mocy, dzięki czemu można w pełni kontrolować pracę urządzenia. W wersji premium suwak zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich poziomów grzania, w tym również do funkcji Booster.

Whirlpool ACM 848 BA:
Moc przyłączeniowa (W) 8000
Liczba indukcyjnych pól grzewczych 4
Sterowanie Elektroniczne
Wskaźnik ciepła resztkowego oddzielny dla każdego pola grzewczego

Cena - około 1500 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)