WhatsApp zacznie dzielić się danymi z Facebookiem. Wyświetli reklamy?

WhatsApp zacznie dzielić się danymi z Facebookiem. Wyświetli reklamy?

WhatsApp zacznie dzielić się danymi z Facebookiem. Wyświetli reklamy?
Źródło zdjęć: © downloadsource.fr / CC
25.01.2016 08:20, aktualizacja: 25.01.2016 16:20

Od czasu, kiedy Facebook kupił aplikację WhatsApp w 2014 roku, pozostawała ona niezależna od portalu Zuckerberga. Teraz jednak się to zmieni - użytkownicy WhatsApp mogą spodziewać się o wiele większej integracji ze swoim facebookowym kontem.

I nie jest to żadna ściśle tajna informacja. W najnowszej wersji beta aplikacji WhatsApp pojawiła się opcja połączenia konta użytkownika WhatsApp z jego kontem na Facebooku. Oficjalnym powodem takiego zabiegu jest "wzbogacenie doświadczenia użytkownika Facebooka, który korzysta z aplikacji WhatsApp".

Powyższy cytat można oczywiście interpretować do woli - my jesteśmy przekonani, że najnowsza zmiana w WhatsApp ma coś wspólnego z tym, że ten popularny mobilny komunikator zrezygnował niedawno z rocznego abonamentu i w tym roku utrzymywać się będzie w pełni z wyświetlania reklam. Idąc dalej tym tokiem myślenia, połączenie konta WhatsApp z Facebookiem pozwoli o wiele lepiej personalizować reklamy dla użytkowników tego komunikatora. Wcześniej zaprzeczano jakoby komunikator miał wyświetlać reklamy (dochody z symbolicznego jednego dolara opłaty za usługę rocznie nie były raczej wysokie - opłata była dobrowolna), jednak w tej chwili można się spodziewać wyświetlających się w aplikacji banerów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gracz stworzył pełnometrażowy film w Skyrimie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)