Wędrujące numery - raport o przenoszeniu

Wędrujące numery - raport o przenoszeniu

Wędrujące numery - raport o przenoszeniu
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
21.07.2011 16:12

W I półroczu sieć w Polsce zmieniło 497 tys. numerów. Co ciekawe, II kwartał był praktycznie identyczny jak I kwartał pod względem udziału poszczególnych operatorów w oddawaniu i przyjmowaniu numerów - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL

W II kwartale Polacy przenieśli 23. tys. numerów, o 24 tys. mniej niż w I kwartale. I połowa roku jest jednak zazwyczaj mniej dynamiczna niż II połowa, a tradycyjnym okresem żniw dla operatorów jest IV kwartał. Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w tym roku sieć może zmienić nawet ponad milion numerów.

Kolejny kwartał z rzędu największym beneficjentem przenośności jest P4. który utrzymuje stały udział w numerach przychodzących na poziomie 70%. Najlepiej z "wielkiej trójki" idzie znowu Centertelowi, a najgorzej - PTC.

Operator Przyjął Oddał Bilans
P4 350 tys. 12 tys. +338 tys.
Centertel 61 tys. 146 tys. -85 tys.
Polkomtel 48 tys. 149 tys. -101 tys.
PTC 32 tys. 188 tys. -156 tys.
Pozostali 6 tys. 2 tys. +4 tys.

Spośród operatorów wirtualnych, najbardziej dynamicznie zachowuje się mBank mobile i Gadu Air - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Pierwszy w ujęciu netto zyskał w I półroczu tysiąc numerów, a drugi 1,3 tys. Gadu Air w rozpoczętym właśnie III kwartale może jednak wyraźnie tracić w związku z niepewnością co do swojej przyszłości i pogarszaniem oferty.

Wśród pozostałych operatorów, w I półroczu w ujęciu netto ponad 500 numerów pozyskał Cyfrowy Polsat i FM Group. Mova, należąca do Grupy Integer.pl, straciła ponad 500 numerów, a Mobilking z Grupy MNI - ponad 200. Pozostali operatorzy zyskiwali bądź tracili po kilkadziesiąt numerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)