Wciąganie prezerwatyw to nowy trend w internecie. Jest śmiertelnie niebezpieczny

Wciąganie prezerwatyw to nowy trend w internecie. Jest śmiertelnie niebezpieczny

Wciąganie prezerwatyw to nowy trend w internecie. Jest śmiertelnie niebezpieczny
Źródło zdjęć: © Twitter
Arkadiusz Stando
03.04.2018 17:03

W sieci pojawił się nowy, idiotyczny trend. To wyzwanie jest jeszcze głupsze od wkładania do ust tabletek do prania. Internauci wciągają kondomy przez nos i wyciągają je ustami.

To naprawdę dziwne i niezrozumiałe, ale prawdziwe. Nastolatkowie wciągają lateksowe prezerwatywy. Czemu? Podobno po tym jak jeden z YouTuberów zrobił to kilka lat temu słuchając Taylor Swift. Teraz trend powraca i stał się nowym niebezpiecznym "wyzwaniem" internetowym, po ostatnim połykaniu pastylek ze żrącym detergentem.

Więcej filmików możecie znaleźć pod hasłem "snorting condoms" na Twitterze.

To może wygląda na głupią, ale niewinną zabawę. Błąd! Nowy trend jest bardzo niebezpieczny. Wciągnięcie czegokolwiek przez nos stwarza ryzyko zadławienia się. Prezerwatywa może utknąć w nosie lub gardle i zablokować oddech.

W Stanach Zjednoczonych problem jest na tyle poważny, że nauczyciele muszą informować nastolatków oraz ich rodziców o zagrożeniach, jakie mogą przynieść takie wyzwania. W lokalnych telewizjach przeprowadzano nawet wywiady z lekarzami, w których tłumaczono, jakie istnieje zagrożenie.

Jeszcze zanim pojawiły się informacje o nowym wyzwaniu, w jednym z czasopism medycznych opublikowano artykuł o 27-letniej kobiecie, która przypadkowo połknęła prezerwatywę. Dopiero po trzech miesiącach nieskutecznej terapii antybiotykowej na uporczywy kaszel, gorączkę i wykrztuszany płyny, lekarze zauważyli, co się stało. Niestety, prezerwatywa, która po tchawicy spłynęła do jej płuc, doprowadziła już do zapalenia i zapadnięcia się ich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)