"Wąż" na Prima Aprilis w Google Maps. Przez cały tydzień będzie można zagrać w kultowego "Snake'a"

"Wąż" na Prima Aprilis w Google Maps. Przez cały tydzień będzie można zagrać w kultowego "Snake'a"
Źródło zdjęć: © google maps
Arkadiusz Stando

01.04.2019 09:44, aktual.: 01.04.2019 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie klasycznego "Snake'a", który pojawił się na Nokii 6110? Do dziś powstało wiele jego odmian, a oto kolejna. W ramach Prima Aprilis w Google Maps możecie jeździć transportem publicznym zamiast węża i zbierać pasażerów.

"Snake" to jedna z najbardziej ikonicznych gier na komórki. To pierwsze, co przychodzi mi na myśl tuż po usłyszeniu słowa "Nokia". Dziś za pośrednictwem aplikacji Google Maps na Android lub iOS możecie zagrać w "Snake". Opcja będzie dostępna przez cały tydzień.

Jak zagrać? Jeśli wejdziecie dziś do Google Maps (o ile macie w miarę aktualną wersję aplikacji) na pasku wyszukiwania powinniście już zauważyć węża. Standardowo w tym miejscu mamy trzy kreski, które sugerują rozwijanie pobocznego menu. Wersję na przeglądarki znajdziecie tutaj.

Obraz
© WP Tech

A więc rozwijamy dodatkowe menu, a następnie szukamy opcji "Zagraj w węża". Po chwili uruchomi się gra, wybieramy miasto. Zamiast węża jesteśmy jednym z charakterystycznych dla danego miasta transportów publicznych. Są to np. londyńskie autobusy, tramwaj z San Francisco czy tokijskie metro.

Prima aprilis w Google Maps

Google od lat świętuje prima aprilis poprzez zabawne modyfikacje Google Maps. Chociaż "Snake" jest czymś budzącym nostalgię, bywają lepsze przykłady. W poprzednich latach Google świętowało pierwszy dzień kwietnia w ciekawszy sposób.

W 2015 roku na ulicach wirtualnego świata mogliśmy zagrać w klasycznego "Pac-Mana". To było coś! W ubiegłym roku Google również trafiło w gusta dzisiejszych dwudziesto i trzydziestolatków. Wchodząc do Google Maps mogliśmy wziąć udział w poszukiwaniu Wally'ego, z "Gdzie jest Wally?". Pełną listę żartów Google'a znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)