"Wąż" na Prima Aprilis w Google Maps. Przez cały tydzień będzie można zagrać w kultowego "Snake'a"

"Wąż" na Prima Aprilis w Google Maps. Przez cały tydzień będzie można zagrać w kultowego "Snake'a"

"Wąż" na Prima Aprilis w Google Maps. Przez cały tydzień będzie można zagrać w kultowego "Snake'a"
Źródło zdjęć: © google maps
Arkadiusz Stando
01.04.2019 09:44, aktualizacja: 01.04.2019 10:45

Pamiętacie klasycznego "Snake'a", który pojawił się na Nokii 6110? Do dziś powstało wiele jego odmian, a oto kolejna. W ramach Prima Aprilis w Google Maps możecie jeździć transportem publicznym zamiast węża i zbierać pasażerów.

"Snake" to jedna z najbardziej ikonicznych gier na komórki. To pierwsze, co przychodzi mi na myśl tuż po usłyszeniu słowa "Nokia". Dziś za pośrednictwem aplikacji Google Maps na Android lub iOS możecie zagrać w "Snake". Opcja będzie dostępna przez cały tydzień.

Jak zagrać? Jeśli wejdziecie dziś do Google Maps (o ile macie w miarę aktualną wersję aplikacji) na pasku wyszukiwania powinniście już zauważyć węża. Standardowo w tym miejscu mamy trzy kreski, które sugerują rozwijanie pobocznego menu. Wersję na przeglądarki znajdziecie tutaj.

Obraz
© WP Tech

A więc rozwijamy dodatkowe menu, a następnie szukamy opcji "Zagraj w węża". Po chwili uruchomi się gra, wybieramy miasto. Zamiast węża jesteśmy jednym z charakterystycznych dla danego miasta transportów publicznych. Są to np. londyńskie autobusy, tramwaj z San Francisco czy tokijskie metro.

Prima aprilis w Google Maps

Google od lat świętuje prima aprilis poprzez zabawne modyfikacje Google Maps. Chociaż "Snake" jest czymś budzącym nostalgię, bywają lepsze przykłady. W poprzednich latach Google świętowało pierwszy dzień kwietnia w ciekawszy sposób.

W 2015 roku na ulicach wirtualnego świata mogliśmy zagrać w klasycznego "Pac-Mana". To było coś! W ubiegłym roku Google również trafiło w gusta dzisiejszych dwudziesto i trzydziestolatków. Wchodząc do Google Maps mogliśmy wziąć udział w poszukiwaniu Wally'ego, z "Gdzie jest Wally?". Pełną listę żartów Google'a znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)