Waterbuoy - brelok do zadań specjalnych

Waterbuoy - brelok do zadań specjalnych

Waterbuoy - brelok do zadań specjalnych
Źródło zdjęć: © Waterbouy
27.03.2008 13:42, aktualizacja: 28.02.2012 17:25

Waterbouy to ciekawy gadżet, który może uchronić cenne dla nas przedmioty, przed... zatonięciem. Czy to będą klucze, czy też aparat fotograficzny przewożony łódką, brelok nie pozwoli, abyśmy bezpowrotnie je utracili.

Waterbuoy to ciekawy gadżet, który może uchronić cenne dla nas przedmioty, przed... zatonięciem. Czy to będą klucze, czy też aparat fotograficzny przewożony łódką, brelok nie pozwoli, abyśmy bezpowrotnie je utracili.

Obraz
© (fot. Waterbuoy)

W niewielkiej tubie breloka znajduje się komora z gazem, zawór od działania którego zależy moment napełnienia balonu, źródło światła oraz oczywiście balon. Urządzenie, z chwilą gdy znajdzie się w wodzie automatycznie napełnia balon gazem, dzięki czemu przyczepiony do niego sprzęt nie spocznie na wieki na dnie jeziora czy morza.

Obraz
© (fot. Waterbuoy)

Producent deklaruje, iż Waterbuoy jest w stanie utrzymać sprzęt o wadze do 1kg przez 24h. Wbudowana jasna dioda ma natomiast zapewnić widoczność w nocy z odległości 250 metrów. Jest to oczywiście sprzęt jednorazowego użytku, jednak przypadkowe zamoczenie, czy ochlapanie breloka nie doprowadzi do wystrzelenia balonu. Niestety, zabezpieczenie przedmiotów przed działaniem wody leży już po naszej stronie.
Cena urządzenia to około 15 funtów brytyjskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)