Warszawa. Skyliner coraz wyższy. Wieżowiec ma już 150 metrów

Warszawa. Skyliner coraz wyższy. Wieżowiec ma już 150 metrów
Źródło zdjęć: © Youtube.com

16.12.2019 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skyliner mierzy już 150 metrów, a szklana elewacja sięgnęła 30 piętra. Jeden z najwyższych budynków w Warszawie finalnie osiągnie wysokość 195 m. - Przed nami już tylko 45 metrów w górę - mówi Piotr Pikuła, kierownik kontraktu Warbud S.A.

Konstrukcja Skylinera - jednego z najwyższych budynków w Warszawie, położonego pomiędzy biurowcami wokół Ronda Daszyńskiego, osiągnęła wysokość 150 metrów. Jednym z elementów, na który mieszkańcy stolicy zwracają szczególną uwagę jest szklana elewacja, która sięgnęła już 30 piętra.

- Przed nami już tylko 45 metrów w górę. Zakończyliśmy prace żelbetowe dla pięter powtarzalnych biurowych i obecnie wykonujemy podwójne piętro techniczne na kondygnacji +37 oraz + 38. Pozostanie nam do realizacji 5 pięter technicznych, Skybar i finalna część, czyli 20-metrowa żelbetowa ściana tzw. pióropusz - relacjonuje Piotr Pikuła, kierownik kontraktu Warbud S.A.

Budynek jest już wyższy od sąsiednich wieżowców, prześcignął między innymi The Warsaw Hub, który powstaje w pobliżu. Wewnątrz budowli trwają obecnie prace wykończeniowe.

- Aby móc ogrzewać budynek i tym samym realizować prace wewnętrzne w okresie zimowym, na 27 kondygnacji zamontowaliśmy tymczasowy dach. W przestrzeni pomiędzy 15 i 30 piętrem w zaawansowanym stadium znajdują się prace instalacyjne. Mamy też wykończone pierwsze łazienki oraz hol windowy. Jak prezentować się będą przyszłe wnętrza Skylinera przekonać się można na 23 kondygnacji, gdzie przygotowaliśmy showroom, a konkretnie finalny pokój biurowy z salą konferencyjną – zdradza Pikuła.

Obraz
© Youtube.com

Budynek jest największą inwestycją Grupy Karimpol w Europie Środkowo-Wschodniej. W wieżowcu znajdzie się ponad 43 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej na 30 piętrach oraz 3,4 tysiące powierzchni gastronomiczno-handlowej. Na szczycie budynku znajdzie się bar, z którego będzie można podziwiać panoramę stolicy. Konstrukcja składać się będzie z dwóch brył: 16-metrowego podium oraz wieży. Biurowiec położony jest przy Rondzie Daszyńskiego, obok stacji II lini metra.

Obraz
© Youtube.com

Zakończenie budowy 195-metrowego wieżowca planowane jest na początek 2021 roku. Za prace budowlane odpowiedzialna jest firma Warbud. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)