W tym kraju zdjęcia do Street View wykonują... owce

W tym kraju zdjęcia do Street View wykonują... owce

W tym kraju zdjęcia do Street View wykonują... owce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.07.2016 14:13, aktualizacja: 14.07.2016 15:22

O Wyspach Owczych najczęściej słyszymy wtedy, gdy ich reprezentacja w piłce nożnej przegrywa mecz w klasyfikacjach do kolejnych mistrzostw. Możliwe, że kiedyś odniesie ona sukces podobny do tego, jaki stał się niedawno udziałem Islandii, ale zanim to nastąpi, mieszkańcy archipelagu chcieliby podzielić się ze światem pięknem miejsca, w którym żyją. I chcą do tego celu wykorzystać owce.

Położony na Morzy Norweskim wulkaniczny archipelag ma się czym pochwalić. Zwłaszcza jeśli chodzi o krajobrazy. Niestety, Google ze swoim Street View nie dotarło jeszcze na wyspy, więc mieszkańcy postanowili wziąć sprawy we własne ręce. A właściwie włożyć je na plecy swoich owiec, których na archipelagu jest prawie dwukrotnie więcej niż ludzi.

W ramach inicjatywy Sheep View to właśnie wędrujące po wyspach owce nagrywają sferyczne obrazy z Wysp Owczych. Jest ich dokładnie pięć (owiec, nie wysp), a z kamerami zostały wypuszczone na pastwiska rozsiane po całym archipelagu.

Nagrania, które w ten sposób powstały, zostały przesłane do Mountain View, by zachęcić firmę do objęcia Wysp Owczych Google Street View. Pomysłodawczyni projektu przekonuje nawet, że owce mogą kontynuować swoją pracę w ramach Street View, choć z oczywistych względów nie powinny spacerować po drogach.

Google postanowiło odnieść się do tej inicjatywy, chłodząc niestety głowy wyspiarzy. Mountain View nie planuje w najbliższym czasie objąć Wysp Owczych usługą Street View, ale za to może zaoferować pomoc w realizacji projektu Sheep View i wypożyczyć sprzęt, także ten montowany na samochodach, dzięki czemu twórcy Sheep View będą mogli rozwijać swoją inicjatywę.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)