W Polsce kupisz noworodka przez internet

W Polsce kupisz noworodka przez internet

W Polsce kupisz noworodka przez internet
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
03.09.2010 13:57, aktualizacja: 06.09.2010 10:47

W Polsce za pomocą internetu bezkarnie handluje się noworodkami - pisze "Polska The Times". Kupno jest tak samo proste jak zakup auta w salonie, wystarczy mieć pieniądze. Ceny noworodków wahają się od 30 do 80 tys. zł.

Kobiet, które urodzą dziecko i oddadzą je zainteresowanym, są setki. Dziennikarze przekonali się o tym przeglądając internetowe fora. Tylko na jednym z nich zalogowanych było 60. Polek, które gotowe były urodzić dziecko na zamówienie.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Jak zaznacza dziennik, maluchami handluje się bezkarnie, gdyż polskie prawo zezwala na tak zwaną adopcję ze wskazaniem. Kobieta rodząca na zamówienie zrzeka się dziecka na rzecz konkretnej pary, a sądy nie piętrzą w takich sytuacjach trudności. Karać można jedynie zarabiających na pośrednictwie.

W rezultacie rocznie w Polsce notuje się ok. 90. adopcji ze wskazaniem, a przynajmniej połowa znich to efekt porodu na zlecenie - wylicza "Polska The Times".

Policja dobrze wie o procederze, ale bezradnie rozkłada ręce. Jak wyjaśnia Małgorzata Gołaszewska z Komendy Głównej Policji można karać tylko za pośrednictwo w handlu ludźmi. "Tydzień temu w Kaliszu zatrzymaliśmy mężczyznę, który czerpał zyski z kojarzenia bezdzietnych par i kobiet, które rodziły dzieci za pieniądze" - przypomina głośną sprawę.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)