Vedia V19, multimedia za grosze

Vedia V19, multimedia za grosze
Źródło zdjęć: © Vedia

14.02.2008 13:39, aktual.: 14.02.2008 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odtwarzacz audio-video oznaczony Vedia V19, oparty jest o mikrokontroler firmy Telechips wspomagany przez kodek firmy Wolfson.
V19 posiadać będzie bardzo bogate wyposażenie w standardzie oraz bardzo atrakcyjną cenę

VEDIA S.A. zapowiedziała wprowadzenie drugiego odtwarzacza z serii „V”. Odtwarzacz audio-video oznaczony symbolem V19, oparty jest o mikrokontroler firmy Telechips wspomagany przez kodek firmy Wolfson. V19 posiadać będzie bardzo bogate wyposażenie w standardzie oraz bardzo atrakcyjną cenę.

V19 zaprojektowany został w technologii DualCore czyli mikrokontroler (Telechips TCC770) posiada wydzielony wzmacniacz słuchawkowy w tym wypadku firmy Wolfson (WM8750S). Zastosowanie odzielnego kodeka dźwięku pozwala wydobyć wszystko co najlepsze ze słuchanego utworu. A słuchać można wiele bo odtwarzacz poradzi sobie bez problemu z MP3, WMA, Ogg Vorbis a także bezstratnym formatem FLAC. Dodatkowym atutem jest aż 40mW mocy wyjściowej, czyli po 20mW na kanał.

Obraz
© V19 (fot. Vedia)

VEDIA V19 to nie tylko muzyka. Ten multimedialny grajek pozwala także na przeglądanie plików graficznych (JPEG, GIF, BMP), czytanie plików TXT z polskimi znakami oraz na oglądanie filmów AVI z przekonwertowanych plików. Posiada radio (z nagrywaniem do MP3), funkcje dyktafonu oraz możliwość nagrywania poprzez port line-in. Nawigacja po czytelnym i intuicyjnym menu odbywa się poprzez joya i dwa przyciski funkcyjne. Wszystkie te funkcje zamknięte są w małej obudowie ważącej zaledwie 43 gramy wraz z akumulatorem.

Prawdziwym hitem VEDIA V19 jest cena. Odtwarzacz dostępny będzie w trzech wersjach pojemnościowych: 2GB (229 zł), 4GB (279 zł), 8GB (369 zł). Jak informuje firma VEDIA nie ma w tej chwili na rynku innego odtwarzacza na podobnych podzespołach w tak atrakcyjnej cenie.

Dla nie przekonanych mamy listę akcesoriów z którymi V19 będzie oferowany, a jest ona naprawdę imponująca: silikonowe etui, materiałowe etui, smycz, ładowarka USB, kabel USB, kabel line-in oraz słuchawki *VEDIA SRS-200 *Odtwarzacz posiada dwuletnią gwarancję w całości realizowaną na terenie Polski. W sprzedaży można spodziewać się go w połowie marca.

Poniżej skrócona specyfikacja techniczna VEDIA V19:
- Wielkość: 73.5 x 42.1 x 9.8 mm (Szerokość x Wysokość x Grubość),
- Waga: 43 g. (z akumulatorem),
- Wyświetlacz: 2,0 cala, 262.000 kolorów, 176x220 pix,
- Moc wyjściowa: 20mW na kanał, 92db,
- Radio FM, programowaniem stacji,
- Wbudowany akumulator ładowany przez USB lub ładowarkę,
- Pamięć wbudowana flash: 2GB, 4GB, 8GB
- USB 2.0 High Speed
- Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, WAV, Ogg Vorbis, FLAC
- System polepszania brzmienia QBS, RBS oraz Stone 3D + 5 predefiniowanych EQ + dwa EQ użytkownika
- Wyświetlanie plików tekstowych TXT z polskimi znakami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)