Użytkownicy Androidów nie korzystają z Wi-Fi?

Użytkownicy Androidów nie korzystają z Wi‑Fi?

Użytkownicy Androidów nie korzystają z Wi-Fi?
Źródło zdjęć: © Gerwin Sturm / Flickr / CC
05.04.2012 11:30

Według firmy analitycznej comScore, ponad dwie trzecie użytkowników smartfonów z Androidem w USA nie korzysta z transmisji danych w sieciach Wi-Fi.

Według przedstawionych wyników badań za luty, 68% użytkowników systemu Android w USA korzysta z Internetu jedynie poprzez sieć operatora. Dla porównania, w przypadku użytkowników systemu iOS odsetek ten wynosi 29%. Pozostałe osoby, a więc, odpowiednio, 32% i 71% badanych, korzysta zarówno z sieci operatora, jak i Wi-Fi.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku Wielkiej Brytanii, gdzie tylko 43% użytkowników przegląda zasoby internetu wykorzystując w tym celu wyłącznie sieć operatora. Dla iOS odsetek ten wynosi tylko 13%.

Jak mówią analitycy, różnice w korzystaniu z sieci pomiędzy obydwoma krajami wynikają ze specyfikacji obydwu rynków. Podczas gdy w USA dostępnych jest sporo taryfy _ no limit _, pozwalających na swobodne korzystanie z transmisji danych, w Wielkiej Brytanii ich liczba jest mocno ograniczona.

Dodatkowo w USA znacznie bardziej niż w Wielkiej Brytanii popularne są umowy z operatorem podpisywane przynajmniej na 2 lata. Do nich oferowane są klientom właśnie taryfy z nieograniczoną lub bardzo dużą ilością danych. W UK znacznie większa liczba użytkowników korzysta z usług na kartę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)