Uważaj na nich w internecie - niebezpieczni celebryci

Uważaj na nich w internecie - niebezpieczni celebryci

Uważaj na nich w internecie - niebezpieczni celebryci
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.09.2011 13:58, aktualizacja: 28.09.2011 11:11

Heidi Klum i Cameron Diaz to dwie najniebezpieczniejsze celebrytki dla internautów. Najwięcej linków do ich imion i fotografii wykorzystywanych jest przez spamerów, najwięcej stron ze złośliwym kodem zawierają ich rzekome zdjęcia

Heidi Klum i Cameron Diaz to dwie najniebezpieczniejsze celebrytki dla internautów. Najwięcej linków do ich imion i fotografii wykorzystywanych jest przez spamerów, najwięcej stron ze złośliwym kodem zawierają ich rzekome zdjęcia - poinformowała CNN.

Eksperci ds. bezpieczeństwa informatycznego z firmy McAfee opublikowali doroczną listę internetowych "Most Dangerous Celebrities".

Lista opracowana jest na podstawie fałszywych (tzw. zatrutych) wyników wyszukiwania, e-maili z końmi trojańskimi i złośliwym kodem oraz stron zawierających rzekome "tajne" zdjęcia lub kompromitujące szczegóły z biografii gwiazd, stworzonych przez spamerów i hakerów, na których znajduje się złośliwy kod (malware).

Jak powiedziała CNN Paula Greve, dyrektor ds. badań bezpieczeństwa w McAfee, co prawda sytuacja poprawiła się od ostatniego roku, ale nadal wyszukiwanie przez internautów informacji o najbardziej znanych celebrytach wiąże się z ryzykiem. Internauci powinni bowiem trzymać się z dala od skróconych linków, rozprzestrzeniających się jako tzw. virale po serwisach społecznościowych oraz zawartych w wiadomościach tekstowych rzekomo wysłanych przez przyjaciół - większość z nich kieruje na strony malware - dodała.

Klum, znana jako modelka i twarz znanej firmy bieliźniarskiej Victoria's Secret, zastąpiła jako numer 1 na liście najniebezpieczniejszych aktorkę Cameron Diaz. Według ekspertów McAfee przy wyszukiwaniu jakichkolwiek informacji o Heidi Klum jeden na dziesięć linków wiedzie do strony z malware.

Cameron Diaz przesunęła się na drugą pozycję, ale fałszywych linków wiodących do stron ze złośliwym kodem w jej przypadku jest niewiele mniej niż dla Klum. Różnica występuje za to na trzeciej pozycji - zajmuje ją Piers Morgan - aktor i celebryta, a także sędzia programu "America's Got Talent".

Piers Morgan jest także jednym z dwóch mężczyzn, którzy zmieścili się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Drugim jest Brad Pitt, zajmujący 1. pozycję razem z Emmą Stone i Rachel McAdams.

W dziesiątce najniebezpieczniejszych znalazły się także Jessica Biel, Katherine Heigl, Mila Kunis, Anna Paquin i Scarlett Johansson, a także inna modelka Victoria's Secret - Adriana Lima.

Według ekspertów bezpieczeństwa z McAfee wyszukiwanie informacji o piosenkarzach i gwiazdach sportu jest bezpieczniejsze niż zdobywanie informacji o aktorach i modelkach. Gwiazdy tenisa, Maria Szarapowa i Andy Roddick w zeszłym roku znajdowali się na pozycjach 1. i 14 a w obecnym spadli na miejsca 44 i 56. Niespodzianką - nawet dla ekspertów z McAfee - jest niskie, bo 58 miejsce Lady Gagi.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)