Usieciowienie: Rumunia przed nami, Albania za nami

Usieciowienie: Rumunia przed nami, Albania za nami10.04.2008 18:30
Usieciowienie: Rumunia przed nami, Albania za nami
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Dania to najbardziej "usieciowiony" kraj na świecie. Oznacza to, że państwo wzorowo wykorzystuje możliwości, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie.

Ranking sporządzony na potrzeby Światowego Forum Ekonomicznego dotyczy stopnia wykorzystania technologii informacyjno-telekomunikacyjnych ( ang. Information and Communication Technologies - ICT ) w gospodarstwach domowych, w firmach i w administracji. Dzięki niemu wiadomo, które państwa najlepiej radzą sobie z wykorzystywaniem nowinek technologicznych.

288767287933286547
Źródło zdjęć: © (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Okazuje się, że liderem jest tu Dania, która zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 5,78 punktu. Na drugim miejscu znalazła się Szwecja, na trzecim Belgia, na czwartym - Stany Zjednoczone, które w 2007 roku dokonały sporego skoku.

Polska znalazła się na 62. miejscu ( patrz też "GUS: 41% gospodarstw domowych posiada internet - http://www.pcworld.pl/news/132379.html" ), tuż za Rumunią, co oznacza, że wleczemy się w ogonie Europy. Na szczęście za nami jest jeszcze kilka krajów, w tym Federacja Rosyjska ( 72. miejsce ) i Albania ( 108. miejsce ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)