UPS wyśle ci SMS, gdy rozładuje się bateria

UPS wyśle ci SMS, gdy rozładuje się bateria

UPS wyśle ci SMS, gdy rozładuje się bateria
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.03.2013 13:30

Power Walker, producent zasilaczy awaryjnych wprowadził na polski rynek zasilacz z tzw. ”czystą sinusoidą’’.

Model VI 80. SW nadaje się do takich urządzeń jak: piece gazowe, instalacje centralnego ogrzewania, bramy garażowe, akwaria, terraria. Czysta fala sinusoidalna wymagana jest również w przypadku komputerów z zasilaczem wyposażonym w aktywne PFC. Zasilacz awaryjny VI 800 SW jest urządzeniem typu line-interactive, opartym na nowoczesnej technologii mikroprocesorowej. Dysponuje mocą 800 VA, oferując czystą falę sinusoidalną przy pracy na akumulatorze. System AVR, skutecznie kontroluje skoki napięcia i zabezpiecza przed ewentualnym uszkodzeniem urządzeń wrażliwych na najmniejsze skoki napięcia.

Po wykryciu spadku napięcia, zasilacz w ciągu maksymalnie 6 ms przełącza się na tryb akumulatorowy i zaczyna dostarczać energię zgromadzoną w baterii. Urządzenie może być automatycznie uruchamiane bez zasilania sieciowego dzięki funkcji "zimny start". Opcja ta może być przydatna podczas przerwy w dostawie prądu, gdy trzeba uruchomić na chwilę komputer, aby zgrać potrzebne dane na inny nośnik. W ten sposób możemy użytkować urządzenia podłączone do UPS-a (w przypadku braku zasilania z sieci elektrycznej) do momentu wyczerpania się akumulatora.

Zasilacz może pracować w temperaturze od 0 –. 40 st. C i wilgotności do 90 proc. RH. Czas podtrzymania wynosi od 5 do 20 min w zależności od wielkości obciążenia. UPS posiada szereg zabezpieczeń, w tym funkcję powiadomienia za pomocą dźwięków systemowych, e-mail, a także SMS informujący o rozładowanej baterii. Dzięki oprogramowaniu w języku polskim, użytkownik ma możliwość kontrolowania i monitorowania wielu jednostek UPS z sieci lokalnej i internetu, a także zdalnie zarządzać urządzeniem.

Zasilacz i bateria są objęte 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna wynosi 339 zł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "E Ink czy LCD - który jest lepszy? "

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)