Uniwersalny adapter Wi-Fi np. dla telewizora

Uniwersalny adapter Wi‑Fi np. dla telewizora

Uniwersalny adapter Wi-Fi np. dla telewizora
26.05.2010 15:01, aktualizacja: 27.05.2010 12:52

Internet dostępny jest w komputerach czy telefonach od dawna. Natomiast bezprzewodowe połączenie telewizora, konsoli do gier czy odtwarzacza Blu-Ray z globalną siecią do tej pory pozostawało rzeczą nieosiągalną. Netgear zaprezentował pierwsze tego typu urządzenie na rynku: WNCE2001, domowy adapter Wi-Fi.

Internet bezprzewodowy nie jest już dla nikogo nowością –. jest standardem i rzeczą powszechnie spotykaną nie tylko w domach, ale również biurach, urządzeniach mobilnych, a nawet na ulicach poprzez hot spoty. Jednak dostęp do sieci bez użycia metrów kabli możliwy był do tej pory jedynie dla dwóch grup urządzeń: Smartfony i komputery. Premierowe urządzenie Netgear WNCE2001 jest nie tylko pierwszą propozycją tego typu w gronie urządzeń amerykańskiego producenta, ale również pierwszym i jedynym takim urządzeniem na rynku. Poprzez standardowy port Ethernet łączy się ono z dowolnym urządzeniem multimedialnym, takim jak odtwarzacz Blu-Ray, telewizor czy konsola, dostarczając sygnał internetowy dystrybuowany z routera. Zasilane jest poprzez kabel USB.

Obraz
© (fot. Netgear)

Urządzenie posiada także obsługę funkcji Push’n’Connect i zamknięte jest w małej, eleganckiej obudowie. Sugerowana cena detaliczna będzie wynosić około 250zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)