Ultrabooki Asus serii S - cienkie, wydajne i lekkie

Ultrabooki Asus serii S - cienkie, wydajne i lekkie

Ultrabooki Asus serii S - cienkie, wydajne i lekkie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.08.2012 15:21, aktualizacja: 13.08.2012 15:53

Asus wprowadził do sprzedaży ulrabooki serii S. Na rynku dostępne będą modele o przekątnej ekranu wynoszącej 14 oraz 15,6 cali. Wspólną cechą komputerów jest obudowa o grubości 21 mm, procesory Intel Core trzeciej generacji, karta graficzna Nvidia GT 635M, hybrydowy dysk SSD/HDD oraz napęd optyczny.

Komputery będą dostępne (w zależności od wersji) z procesorami Core i3. i5 lub i7, pamięcią ram DDR3 1600MHz do 8GB i hybrydowym dyskiem o pojemności 1TB (HDD) + 24 GB dysku SSD (pamięć cache). Na pokładzie znajdziemy także dwie karty graficzne. Pierwsza z nich to zintegrowany układ Intel HD 4000, a druga to Nvidia GT 635M z 2 GB pamięci.

Asusy serii S wyposażono w duży touchpad wykorzystujący technologię Smart Gesture. Umożliwia on między innymi przybliżanie, obracanie i przewijanie za pomocą dwóch palców, jak również przesuwanie obiektów za pomocą trzech palców. Za dźwięk odpowiada system audio Asus SonicMaster.

Asus wyposażył swoje nowe ultrabooki w technologię Super Hybrid Engine II, dzięki której przywrócenie urządzenia z trybu uśpienia trwa 2 sekundy. Dane są przechowywane w sposób bezpieczny, a funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowej uruchamia się w przypadku, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 5%.

Ekrany komputerów podświetlane są diodami LED i pracują w rozdzielczości 136. x 768 pikseli. W obu komputerach zastosowano także tę samą, 4-komorową baterię o pojemności 2950 mAh.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)