Ukraińska artyleria w Polsce. Trwają ćwiczenia w Toruniu

Ukraińska artyleria w Polsce. Trwają ćwiczenia w Toruniu
Źródło zdjęć: © Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
Arkadiusz Stando

12.05.2021 21:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żołnierze z Polski, Ukrainy, USA i Danii biorą udział we wspólnych ćwiczeniach w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Dynamic Front 2021 potrwa aż do 21 maja.

W ramach międzynarodowych ćwiczeń Dynamic Front 2021 do Polski przyjechali żołnierze 26. Berdyczowskiej Brygady Artyleryjskiej. Pod Toruniem ćwiczą z artylerzystami z Polski, USA i Danii – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. 

Na uzbrojeniu ukraińskiej brygady znajdują się cztery haubicoarmaty Hiacynt-B kalibru 152 mm, cztery samochody ciężarowe KrAZ-6322 oraz dwa pojazdy dowodzenia na bazie transporterów opancerzonych Varta-Novator. 

Артилеристи ЗСУ прибули для участі в “Дайнемік Фронт – 2021”

Cwiczenia Dynamic Front 2021 zostały już rozpoczęte. Ukraińscy artylerzyści wspólnie z Polakami rozpoczęli już pierwsze zmagania. Ćwiczenia z wykorzystaniem broni mają odbyć się pomiędzy 17 a 21 maja. W niedalekiej przyszłości dołączą do nich żołnierze z USA oraz Danii. Szkolenie jest realizowane na dwóch poligonach Europy. Toruńska placówka jest jednym z nich.

Drugi obiekt to niemieckie centrum szkolenia Grafenwoehr Training Area. Tam ćwiczenia odbywają się na większą skalę. Biorą w nich udział niemal 2 tysiące uczestników z 16 państw świata. Jednym z celów ćwiczenia jest lepsze zapoznanie się w standardach wojskowych NATO przez kraje, które nie są członkami tego układu wojskowego. Chodzi tu głównie o Ukrainę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (368)
Zobacz także