Tym sprzętom ufają Polacy

Tym sprzętom ufają Polacy

Tym sprzętom ufają Polacy
Źródło zdjęć: © Digital Vision/Thinkstock
26.05.2011 16:22

Polacy po raz jedenasty wskazali marki, którym ufają najbardziej. Zwycięzcami w kategoriach RTV, AGD, Aparat fotograficzny/kamera i Komputer osobisty zostali: Sony, Panasonic, Electrolux, Bosch, Olympus, Canon, Toshiba oraz Dell

W badaniu European Trusted Brands Polacy wytypowali najbardziej godny zaufania sprzęt RTV. Złote Godło przyznano marce Sony. Badani często wskazywali na produkty marki Sony jako przyjazne w użyciu, praktyczne i wysokiej klasy. Kryształowe Godło zdobyła marka Panasonic - najwyżej oceniona pod względem jakości i zrozumienia potrzeb klienta.

Obraz
© (fot. Digital Vision/Thinkstock)

W kategorii Urządzenie AGD Złote Godło przyznane zostało marce Bosch. Polacy utożsamiają tę markę z wysoką klasą, praktycznością i nowoczesnością. Kryształowe Godło otrzymała marka Electrolux, która została doceniona za jakość, wizerunek oraz stosunek wartości do ceny. W oczach konsumentów jest marką postrzeganą jako popularna i praktyczna.

Zwycięzcami w kategorii Aparat fotograficzny/kamera zostały trzy marki. Złote Godło przyznano marce Sony. Marka zwyciężyła również w Rumunii i Chorwacji. Kryształowe Godło otrzymały ex equo: marka Canon, wyróżniona za jakość i wizerunek oraz marka Olympus - uznana przez konsumentów za najlepszą pod względem stosunku wartości do ceny oraz zrozumienia potrzeb klienta.

Najbardziej godną zaufania marką komputerów jest Toshiba z wynikiem blisko 2. proc. wskazań i to jej przypadło Złote Godło. Kryształowe Godło za wysoką jakość, silny wizerunek oraz stosunek wartości do ceny uzyskała marka Dell, która cieszy się bardzo wysokim poziomem rekomendacji wśród jej użytkowników.

Wyniki badania European Trusted Brands są podstawą do przyznania nagród - Złotego i Kryształowego Godła, przy czym zdobycie jednej statuetki nie wyklucza możliwości otrzymania drugiej. Złote Godło to nagroda w kategorii ilościowej, w której respondenci spontanicznie wskazują Najbardziej Godną Zaufania Markę. Kryształowe Godła, przyznawane są w kategorii jakościowej, w której marki oceniane są przez badanych według 4 kryteriów: jakości, stosunku wartości do ceny, silnego wizerunku oraz zrozumienia potrzeb klienta.

European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich, przeprowadzane w Europie przez Reader’s Digest. Oprócz tematyki marketingowej coroczne badanie European Trusted Brands porusza również tematy społeczne. Pozwala na poznanie dominujących nastrojów mieszkańców Europy, postaw i wartości, które kształtują nasze opinie i decyzje, a także zaufania do wielu innych aspektów życia.

Badanie European Trusted Brands po raz pierwszy przeprowadzono w 200. r. Co roku kontynuowane jest ono w kilkunastu krajach europejskich. Tegoroczna - jedenasta już edycja badania - została przeprowadzona w 16 krajach europejskich. Kraje, które zostały objęte tegorocznym badaniem to: Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja i Węgry oraz po raz pierwszy Chorwacja i Słowenia. Wzięło w niej udział 33 005 respondentów.

Badanie realizowano metodą kwestionariusza on-line lub ankiety pocztowej w okresie sierpień - październik 201. r. Respondenci zostali wybrani spośród wielomilionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader’s Digest. Jak co roku próba została dobrana tak, aby odzwierciedlała szeroki profil badanej populacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)