TSMC będzie produkować chipy dla firmy Intel?

TSMC będzie produkować chipy dla firmy Intel?

01.03.2009 14:30, aktual.: 02.03.2009 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z informacją opublikowaną przez firmę Intel, w poniedziałek ogłoszone ma zostać porozumienie pomiędzy amerykańskim gigantem a spółką TSMC - tajwańskim producentem półprzewodników. Zdaniem ekspertów oznaczać to może, że Intel przeniesie finansowy ciężar produkcji chipów na firmy zewnętrze.

O ewentualnej współpracy pomiędzy tajwańskim producentem półprzewodników firmą TSMC), a spółką Intel mówi się już od dawna. Jednak, jak wynika z komunikatu amerykańskiego giganta, oficjalne ogłoszenie strategicznego partnerstwa nastąpić ma w poniedziałek, 2 marca. Obecni na nim będą najważniejsi przedstawiciele obydwu przedsiębiorstw: prezes Rick Tsai (ze strony TCMS) oraz Anand Chandrashekar i Sean Maloney z Intela.

Chuck Mulloy, przedstawiciel amerykańskiego producenta, stwierdził że Intel już od dłuższego czasu wytwarza część swoich urządzeń w firmach zewnętrznych (chodzi m.in. chipsety oraz urządzenia umożliwiające nawiązanie bezprzewodowego połączenia). Umowa z TCMS dotycząca chipów jest jedynie dalszym etapem strategii cięcia kosztów w trudnych dla producentów czasach kryzysu ekonomicznego.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu szefowie firmy Intel podjęli decyzję o zamknięciu fabryk produkujących półprzewodniki w Malezji oraz na Filipinach. W wyniku tego pracę straciło ponad sześć tysięcy osób. To właśnie dlatego amerykański gigant poszukuje obecnie zewnętrznych producentów chipów, którzy pozwolą na wytwarzanie tych samych materiałów po znacznie niższych kosztach.

Przedstawiciele spółki TCMS nie skomentowali na razie tych doniesień.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)