Trzy wymiary w Internecie - wtyczka do twojej przeglądarki

Trzy wymiary w Internecie - wtyczka do twojej przeglądarki

28.06.2011 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polscy programiści z firmy iTechnologie stworzyli wtyczkę do przeglądarek internetowych pozwalającą na umieszczanie obiektów trójwymiarowych na stronach www. Burster, bo o nim mowa, to darmowe narzędzie korzystające z dostępnych rozwiązań.

Zakres wykorzystania wtyczki jest szeroki. Przede wszystkim umożliwia tworzenie gier, które będą uatrakcyjniać stronę albo staną się elementem promocji. Jednak programiści idą dużo dalej. Popularnym zastosowaniem Burstera jest tworzenie trójwymiarowych instrukcji obsługi. Przykładowo, wtyczka pozwala pokazać pod dowolnym kątem i bardzo szczegółowo sposoby mocowania poszczególnych elementów. Deweloperzy mogą również przygotować wirtualne zwiedzanie domów, które są jeszcze w fazie budowy. Klient będzie miał możliwość nie tyle obejrzenia wnętrza, ale również przejścia się po nim i zobaczenia tego, czego nie widać na planach i wizualizacjach.

Obraz
© (fot. iTechnologie)

Sama technologia działa w oparciu o modele i sceny stworzone w popularnym programie do grafiki 3. – Blender. Jest to narzędzie typu Open Source, a więc w pełni darmowe, także do rozwiązań komercyjnych. Jednak do tej pory nie istniała dobra metoda do prezentacji w nim stworzonych scen na stronach internetowych.

A tak wygląda Burster w działaniu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)