Trzy nowe modele słuchawek dousznych Bluetooth od Yamahy

Trzy nowe modele słuchawek dousznych Bluetooth od Yamahy

Trzy nowe modele słuchawek dousznych Bluetooth od Yamahy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.02.2015 13:51

Yamaha rozpoczyna sprzedaż swoich nowych słuchawek dokanałowych: EPH-W32, EPH-W22 i EPH-WS01. Najnowsze konstrukcje wykorzystują 8-mm przetworniki i wyposażone są w moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth.

Yamaha EPH-W3. i Yamaha EPH-W22 to dynamiczne słuchawki zamknięte. W wykończonych połyskującym tworzywem obudowach inżynierowie umieścili nowo opracowane przetworniki z 8-mm membranami współpracującymi z mocnymi, neodymowymi magnesami. Model EPH-W32 dodatkowo wyposażony jest w kanał dostrajania dźwięku, który służy do kontrolowania skoków w zakresie wysokotonowym.

Zgodnie z założeniami konstruktorów przetworniki i kanały dźwiękowe w obu modelach znajdują się na jednej osi, dzięki czemu sygnał muzyczny kierowany jest z głośnika wprost do bębenka usznego. Ponadto w modelu EPH-W3. inżynierowie Yamahy zastosowali materiały o różnej twardości – w przedniej części obudowy tworzywo ABS, w tylnej sekcji poliwęglanowy ABS. To połączenie pozwoliło wyeliminować niepożądane drgania obudowy, co zwiększa czystość dźwięku.

Yamaha EPH-W3. i Yamaha EPH-W22 są konstrukcjami wyposażonymi w moduł Bluetooth, który pozwala bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfonów lub telefonów kompatybilnych z tą technologią. Za jakość transmisji odpowiada kodek aptX. Moduł Bluetooth udostępnia również opcje sterowania odtwarzaniem muzyki, a dzięki funkcji „multi-pairing” umożliwia zarejestrowanie do ośmiu urządzeń zewnętrznych. Użytkownik może korzystać z równoległego wielopunktowego połączenia z dwoma urządzeniami, co ułatwia współpracę z różnymi podłączonymi źródłami dźwięku, w domu i poza nim.

Wygodę użytkowania obu modeli zwiększają ząbkowane wkładki douszne, które umożliwiają dopasowanie słuchawek do uszu i jednocześnie zapewniają wysoką jakość dźwięku. Wkładki wykonane są z dwóch rodzajów materiałów silikonowych –. twardego i miękkiego. Z pierwszego zbudowany jest kanał, którym przepływa dźwięk. Specjalne ząbkowanie sprawia, że ten element łączy elastyczność i wytrzymałość, dzięki czemu zachowuje swój kształt nawet po umieszczeniu słuchawek w kanale dousznym. Z kolei miękki silikon posłużył do wykonania kołnierza, który bezpośrednio styka się z uszami.

Słuchawki Yamaha EPH-W3. i Yamaha EPH-W22 wykorzystują także specjalny system obustronnego podparcia ucha. System umożliwia poprowadzenie przewodu ponad uchem i owinięcie go wokół małżowiny, co zwiększa pewność mocowania, lub też zastosowanie tradycyjnego rozwiązania, w którym przewód opada swobodnie ze słuchawek.

Odmienny charakter, w porównaniu z modelami EPH-W3. i EPH-W22, mają słuchawki Yamaha EPH-WS01. To konstrukcja, której projektanci nadali sportowy styl, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności takiej samej jak w przypadku EPH-W22. Wyróżnikiem sportowych słuchawek są wkładki douszne, które pomagają utrzymać słuchawki na miejscu nawet podczas biegu lub w trakcie intensywnego treningu. W przypadku sportowego modelu projektanci zrezygnowali z ząbkowanych wkładek dousznych i dostroili słuchawki tak, aby czysty i przejrzysty dźwięk pozwalał zachowywać kontakt ze środowiskiem zewnętrznym.

Pewność mocowania modelu EPH-WS0. zwiększa specjalny klips, za pomocą którego przewód słuchawek można przymocować do górnej części małżowiny usznej. Dodatkowo słuchawki pokryte są specjalną warstwą, do której nie przywiera płyn. Dzięki temu pot i woda nie przedostają się do wnętrza.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)