Treści zawarte w Wikipedii dostępne na licencji Creative Commons

Treści zawarte w Wikipedii dostępne na licencji Creative Commons
Źródło zdjęć: © Wikipedia

22.05.2009 19:30, aktual.: 25.05.2009 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja Wikimedia poinformowała o zmianie licencji GNU Free Documentation License na bardziej przyjazną dla użytkowników Wikipedii - Creative Commons Attribution-Share Alike.

Dzięki migracji na licencję Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 treści zgromadzone w internetowej encyklopedii (oraz innych produktach Wikimedii) będą łatwiejsze do wykorzystania przez jej użytkowników (ma to nastąpić do 1. czerwca). Nie będzie już potrzeby zamieszczenia wraz z pochodnym dziełem tekstu licencji GNU Free Documentation License (FDL) - wystarczający będzie link do strony źródłowej.
Warto dodać, że Fundacja Wikimedia podjęła decyzję w oparciu o wyniki głosowania, które przeprowadzone zostało w dniach 1. kwietnia - 3 maja. Wzięło w nim udział 17 462 uprawnionych użytkowników Wikipedii - 75,8% głosowało za przyjęciem nowej licencji, 10,5% było przeciw, natomiast 13,7% nie mogło się zdecydować.
Więcej informacji o licencji Creative Commons można znaleźć pod tym adresem - http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)