TP zainwestuje w światłowody i VDSL

TP zainwestuje w światłowody i VDSL

25.08.2010 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku przyszłego roku Telekomunikacja Polska planuje rozpocząć inwestycje w światłowody - na razie testowo i poza dużymi miastami. W dużych miastach może się wzmocnić poprzez przejęcia.

_ - Do podjęcia decyzji o większych inwestycjach potrzebne są odpowiednie uwarunkowania regulacyjne, w tym promowanie budowy sieci dostępowych nowej generacji. Na terenach, gdzie nie mamy jeszcze sieci, chcemy budować światłowody, które są tańsze w eksploatacji, gdyż po drodze do ostatecznego odbiorcy nie ma aktywnych części. Poza tym światłowód jest bardziej odporny na niekorzystne warunki, takie jak powódź. (...) W dużych miastach, gdzie już mamy sieć, nie planujemy na razie kłaść światłowodów, bo dzięki technologii VDSL2 będziemy mogli na istniejącej infrastrukturze zaoferować prędkości od 40 do 80 Mb/s _ - powiedział Maciej Witucki, prezes TP.

Aby zwiększyć liczbę klientów internetu, TP może być zainteresowana przejęciem Astera, choć żadnych rozmów jeszcze nie prowadzi.

_ Aster ma silną pozycję w Warszawie i Krakowie, gdzie nasz udział w internecie wynosi poniżej 30%. To bym nam pomogło biznesowo w powrocie do dużych miast _ - powiedział prezes.

Witucki nie jest natomiast zainteresowany przejęciem Multimediów, bo w jego opinii jest to jeszcze konsolidująca się grupa, a TP ma własny biznes, który reformuje.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także