Total HD w zawieszeniu

Total HD w zawieszeniu

17.09.2007 14:30

Przedstawiciele koncernu Warner Bros. poinformowali, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom format Total HD - mający łączyć zalety krążków Blu-ray i HD DVD - nie trafi na rynek na początku 2008 r. Nowego terminu premiery niestety nie podano.

Pierwsze informacje na temat nowego typu nośników optycznych, powstającego w laboratoriach Warner Bros. pojawiły się pod koniec 2006 r. Oficjalnie koncepcja nowego standardu została zaprezentowana na początku bieżącego roku - przedstawiciele Warnera poinformowali, że stworzyli projekt nośnika, którego zawartość będzie można odtwarzać zarówno w odtwarzaczach HD DVD i Blu-ray, jak i zwykłych odtwarzaczach DVD. Początkowo zapowiadano, że pierwsze filmy na takich płytach dostępne będą w drugiej połowie 2007 r., później jednak premiera została przesunięta na początek 2008 r.

Z najnowszych deklaracji przedstawicieli Warnera wynika jednak, że również ta data jest już nieaktualna. Ron Sanders, szef Warner Home Video, oświadczył w rozmowie z dziennikarzem magazynu Twice, że prace nad formatem Total HD zostały wstrzymane - oznacza to, że firma na razie nie rezygnuje z niego, ale też nie planuje w najbliższym czasie jego premiery rynkowej. Sanders tłumaczył, że Warner wydaje swoje filmy obecnie we wszystkich popularnych standardach ( DVD, Blu-ray, HD DVD ), więc klienci bez problemu mogą się zaopatrzyć w wybrany tytuł, niezależnie od tego, jaki odtwarzacz posiadają.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)