Toshiba: szybsze pamięci FeRAM o większej pojemności

Toshiba: szybsze pamięci FeRAM o większej pojemności

Toshiba: szybsze pamięci FeRAM o większej pojemności
Źródło zdjęć: © IDG
09.02.2009 12:01, aktualizacja: 09.02.2009 13:11

Toshiba zaprezentuje wkrótce nowe układy pamięci typu FeRAM (Ferroelectric RAM), które w porównaniu do poprzednich prototypów tej firmy będą się charakteryzowały ośmiokrotnie większą prędkością przesyłania danych oraz zwiększoną pojemnością.

Podczas konferencji International Solid-State Circuits Conference, która odbywa się w San Francisco w dniach 8-1. lutego, Toshiba zaprezentuje nowe układy pamięci typu FeRAM (Ferroelectric RAM). Warto przypomnieć, iż tego typu pamięć umożliwia przechowywanie danych po odłączeniu zasilania. W porównaniu do poprzednich prototypów tej firmy nowe układy będą oferowały większą pojemność i zapewnią szybsze przesyłanie danych.
W 200. roku Toshiba dysponowała prototypowymi układami FeRAM o pojemności 4 MB, które pozwalały przesyłać dane z prędkością 200 MB/s. Obecnie zaprezentowane zostaną układy o pojemności 16 MB. Zapewniają one możliwość przesyłania danych z prędkością 1,6 GB/s.
W dalszym ciągu będziemy jednak mieli do czynienia z prototypami. Toshiba poszukuje rozwiązań w zakresie komercyjnego wykorzystania tej technologii, ale na obecnym etapie nie ma planów związanych z rozpoczęciem masowej produkcji tego typu pamięci. Główną przeszkodą jest wysoki koszt produkcji układów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)