TOOLANI: początek ery VoIP 2.0 w Polsce
Na polski rynek wprowadzony zostaje nowatorski serwis telekomunikacyjny o nazwie TOOLANI. Jego "mózgiem" jest System THOT, czyli "Toolani Hybrid Optimization Technology" będący unikalnym połączeniem serwisu internetowego z telefonią mobilną. Zapewnia niezależność od łącz internetowych i najwyższą jakość połączeń, nie wymaga specjalnego sprzętu ani dodatkowego oprogramowania, a przy tym umożliwia obniżenie kosztów rozmów międzynarodowych nawet o 90%
Coraz więcej osób podróżuje za granicę wybierając odległe kraje na swoje nowe miejsce pracy, studiów lub zamieszkania. Badania pokazują, że Polacy tworzą najliczniejszą grupę osób korzystających z telefonicznych połączeń internetowych w Europie. Ponad 28% Polaków rozmawia przy użyciu komputera przynajmniej raz w tygodniu, a 9% korzysta z tego typu usług kilka razy w tygodniu. Popyt na rozmowy międzynarodowe wzrósł u ok. 15% użytkowników. Tymczasem w przeciwieństwie do cen połączeń krajowych, które ulegają systematycznej obniżce, połączenia zagraniczne są wciąż drogie lub wymagające technicznie (np. korzystanie z systemu Skype), gdyż potrzebne są dodatkowe urządzenia - komputer, słuchawki i stałe połączenie z Internetem. _ "Nasza usługa pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów połączeń, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej mobilności. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które nie wymaga zakupu nowego telefonu." _ - powiedział Michael Schoepfer, założyciel i Dyrektor Zarządzający TOOLANI.
Jak to działa?
Jedną z głównych zalet nowego serwisu jest jego prostota. Użytkownik, aby skorzystać z nowej usługi, rejestruje swoje konto przy pomocy Internetu i podaje numer telefonu swojego odbiorcy. Serwis generuje nowy, indywidualny, lokalny numer, poprzez który dokonuje się połączeń za pośrednictwem TOOLANI. W rezultacie użytkownik dzwoniąc na polski numer uzyskuje połączenie z numerem zagranicznym. W serwisie TOOLANI każdy użytkownik może w ten sposób stworzyć własną książkę telefoniczną.
Innowacyjność i unikalna technologia
Serwis TOOLANI został oparty na innowacyjnym koncepcie technologicznym "Toolani Hybrid Optimization Technology" w skrócie THOT. Każda sekunda rozmowy jest monitorowana za pomocą specjalnych weryfikatorów jakości np. ACD (Average Call Duration) Monitoring i ASR (Average Successful Rate) Monitoring. W sytuacji kiedy określone parametry jakości połączenia spadają poniżej ustalonej granicy system automatycznie i błyskawicznie odnajduje i wybiera łącze lepszej jakości.
O niezwykłej funkcjonalności TOOLANI decydują następujące cechy:
- współpracuje ze wszystkimi systemami telefonii komórkowej (także pre-paid) oraz liniami naziemnymi
- można z niego korzystać z każdego telefonu - nie wymaga nowoczesnych urządzeń typu "smartphone"
- można z niego skorzystać w każdej chwili - nie wymaga stałego połączenia z Internetem, specjalnego oprogramowania i sprzętu np. słuchawek...
- łatwa dostępność - użytkownik nie podpisuje stałej umowy, nie ma minimalnych obrotów ani ukrytych kosztów. TOOLANI zapewnia niezwykle klarowny system taryfikacji/naliczania opłat
- posiada Caller Line Identification Presentation, czyli system identyfikacji dzwoniących (nieosiągalny w “tradycyjnym”. VoIP). THOT przesyła oryginalny numer dzwoniącego do telefonu odbiorcy. Tak więc łatwo można zidentyfikować dzwoniącego, jest to praktyczne także przy wykorzystaniu funkcji oddzwaniania.
_ "TOOLANI to nowa kategoria i jakość wśród serwisów telekomunikacyjnych, wpisująca się w pojecie telefonii społecznościowej nowej generacji, czyli VoIP 2.0. Dzięki naszemu rozwiązaniu już nie trzeba umawiać się na konkretną godzinę, by zadzwonić do znajomego za pośrednictwem Internetu. Nie trzeba też wgrywać kolejnego oprogramowania do komputera, lub kupować specjalnego telefonu. Po prostej rejestracji w Internecie, dajemy użytkownikowi zupełną wolność od łącz internetowych, oprogramowania i jakichkolwiek dodatkowych sprzętów. Aby wykonać połączenie wystarczy zwykły telefon komórkowy z naładowaną baterią." _ - dodaje Michael Schoepfer.
TOOLANI zostało założone w 2006 roku. Pierwszy serwis uruchomiono rok później w Austrii, a następny wystartował w 2008 roku w Niemczech. Liczba użytkowników korzystających z TOOLANI w tych dwóch krajach przekroczyła już 200 tysięcy. We wrześniu tego roku firma z powodzeniem uruchomiła swoje usługi we Włoszech i Hiszpanii. Polska jest dla TOOLANI kolejnym rynkiem strategicznym. Suma inwestycji w oprogramowanie i sprzęt należący do systemu THOT wyniesie do końca bieżącego roku 3,5 miliona Euro.