The Caramel Apple Maker - urządzenie do przygotowywania owocowych deserów

The Caramel Apple Maker - urządzenie do przygotowywania owocowych deserów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.09.2012 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzenie zostało stworzone do przygotowywania popularnych w USA jabłek w słodkiej polewie, ale można za jego pomocą przygotować wiele innych smacznych deserów.

Tak to już często bywa, że dzieci, mimo starań rodziców, wybierają do jedzenia nie to, co zdrowe, lecz co bardziej słodkie, kolorowe i niestety – kaloryczne. Każda mama doskonale wie, jak trudno namówić malucha do zjedzenia choćby kawałka owocu. Za to czekolada, cukierki, słodkie polewy – to zwykle to, co dzieci (i nie tylko one) kochają najbardziej. Gdy na nic nie zdają się prośby i groźby, trzeba spróbować iść z dzieckiem na kompromis, którym mogą być owoce zanurzone w słodkiej polewie. Do przygotowywania takich deserów służy The Caramel Apple Maker.

W urządzeniu znajduje się ogrzewany grzałką pojemnik ze stali nierdzewnej, do którego należy włożyć składniki polewy –. za pomocą The Caramel Apple Maker możemy otrzymać na przykład karmel, roztopioną czekoladę, polewę toffi i wiele innych płynnych słodkości. Cały proces można obserwować dzięki przezroczystej pokrywie. Gotowanie w The Caramel Apple Maker jest bezpieczne dla dziecka, ponieważ urządzenie nie nagrzewa się na zewnątrz, a gorąca masa nie rozchlapuje dzięki przykrywie. Mimo to nie wolno pozostawiać dziecka podczas pracy sprzętu bez nadzoru.

Na dole urządzenia znajduje się duża, obrotowa taca, na którą można wysypać różnokolorowe posypki, a żeby było zdrowiej –. orzechy lub suszone owoce. Gdy polewa będzie gotowa, wystarczy nadziać wybrany owoc na patyczek, obtoczyć w niej, a następnie w posypce. Taki deser powinien zadowolić podniebienia wszystkich członków rodziny, a jeśli zadbamy o wartościowe składniki, z których wykonane zostaną polewa i posypka – będzie on także zdrową i sycącą przekąską. Jeżeli zaangażujemy dzieci w wybór owoców i wymyślanie nowych przepisów na dodatki, przygotowywanie deseru może stać się także ciekawą i kreatywną zabawą.

Urządzenie nie jest na razie dostępne w Polsce, można je kupić w zagranicznych sklepach internetowych za ok. 80 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)