Teoria płaskiej Ziemi to już historia. Oni wierzą, że Ziemia jest pusta

Teoria płaskiej Ziemi to już historia. Oni wierzą, że Ziemia jest pusta

Teoria płaskiej Ziemi to już historia. Oni wierzą, że Ziemia jest pusta
Źródło zdjęć: © Instagram.com | dn4gue
Arkadiusz Stando
03.01.2018 12:13

Wierzący w tę teorię twierdzą, że Ziemia jest pusta, a w jej wnętrzu świeci miniaturowe Słońce. Ale to jeszcze nie wszystko. Żyją w niej "superludzie", a wśród nich Wikingowie, zaginione plemiona Izraela a nawet naziści.

Jeśli myśleliście, że teoria płaskoziemców jest niedorzeczna, to mało jeszcze widzieliście. Teoria pustej Ziemi była popularna już w 17 wieku. Pojawiła się na nowo, po publikacji książki "World Top Secret: Our Earth Is Hollow", autorstwa Rodneya Cluffa.

Do pierwotnej teorii, autor dołączył kilka swoich pomysłów. Wikingowie, naziści i Izraelczycy żyją w raju, położonym w środku planety. To ci mieszkańcy wysyłają do nas UFO, przez dziury na biegunach północnym i południowym. W ten sposób szpiegują mieszkańców powierzchni, w celu zapobiegania wojnie nuklearnej.

Cluff w celu udowodnienia swojej teorii, zaplanował wyprawę do wnętrza Ziemi. Planował wypłynąć na lodołamaczu, aby dotrzeć na biegun, na miejsce, w którym znajduje się jeden z otworów. Na szczęście zabrakło mu na to pieniędzy.

"Coraz więcej ludzi godzi się z tym, że Ziemia jest pusta. Dostaję e-maile od ludzi chcących dowiedzieć się więcej o tym każdego dnia (...) Zdecydowanie rośnie popularność - z pewnością nie w milionach, ale może w tysiącach." - powiedział Cluff, w rozmowie z The Sun.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat teorii, polecamy to video.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)